Івано-Франківськ має стати велостолицею України, – Руслан Марцінків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під час сьогоднішньої оперативної наради у Івано-Франківського міського голови начальник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міськвиконкому Михайло Смушак та начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак розповіли про створення і розвиток велосипедної інфраструктури в Івано-Франківську.

  Як зазначив Михайло Смушак, до 2015 року в обласному центрі не було жодного об’єкта для велосипедистів, повідомляє «Курс». Тоді стартувала спеціально розроблена програма, яка включає в себе три етапи. Перший етап був виконаний на 100%, частково реалізуються другий та третій етапи.

  У 2018 році планують завершити велодоріжки та велосмуги на Галицькій (в обидва боки), Мазепи, Довгій, Береговій, Південному бульварі.

  Нові об’єкти, які заплановані у бюджеті на 2018 рік: вул. Івана Павла ІІ, Бельведерська, Коновальця, Симоненка, організація дорожнього руху на кільці Довженка – Мазепи – Набережна.

  «Ми з’єднаємо основні артерії, які сполучають велодоріжки, які поки що побудовані, але розкидані, в одне ціле», – зазначив Смушак.

  «На Івана Павла ІІ є заплановані велосмуги. У цьому році будемо виготовляти проект, зробимо тротуари, дорожнє покриття оновимо. Фактично це буде одна із показових вулиць для велосипедистів у нашому місті», – роз’яснив Смушак.

  Подібні схеми організації дорожнього руху будуть на Миколайчука, Симоненка, Стуса, Сахарова, Тролейбусній.

  Департамент звернеться за фінансуванням до Міністерства регіонального розвитку, щоб облаштувати велоінфраструктуру на вулицях Пулюя, Ленкавського, з’єднати Північний та Південний бульвари, Володимира Великого, що дозволить виїжджати велосипедом на міське озеро.

  Також планується знайти кошти на реалізацію проекту на вулицях Ленкавського, Левицького, Сагайдачного, Надрічній, перетині Галицької – Горбачевського – Калуського шосе.

  За словами начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака, управління у всіх проектах враховує велосмуги, у тому числі на пішохідних частинах. Він додав, що цьогоріч планується створення велодоріжок на вулицях Івасюка, Надрічній, ділянці вулиці Молодіжної, вулицях Дорошенка, Довженка, Проектній (від Романа Гурика до Ленкавського). Вже почали будівництво на вулицях Тролейбусній, Стуса, 24 Серпня, Військових Ветеранів.

  «Ми хочемо бути велостолицею, тому потрібна інфраструктура. Цього року вперше будемо приймати велофорум, на який приїдуть з усієї України… Дуже важливо відповідати вимогам часу», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.

  (Visited 119 times, 1 visits today)
 • 180x150