Найбільш корумпованими українці вважають суди, прокуратуру і Верховну Раду, – Демініціативи (ІНФОГРАФІКА)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Найбільш корумпованими установами українці вважають суд (52%) Верховну Раду (51%) та прокуратуру (45%).

  Такі дані озвучили під час презентації загальнонаціонального соціологічного опитування Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, повідомляє СТИК.

  Крім того, в рейтингу корумпованих – уряд (43%), митниця (39%) та медичні установи (39%). Тоді як найменш корумпованими вважають Церкву, громадські організації та ЗМІ.

  “Цікавим є той факт, що українці вважають найбільш корумпованими суди, водночас лише 8% українців кажуть, що давали хабарі в суді. Це недовіра до верховенства права. Впевненість в корупції у Верховній Раді, уряді, прокуратурі також досить сильно віртуалізована – люди роблять висновки про їхню корупційність з даних медіа, а не власного досвіду”, – каже Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine.

  Так, серед тих осіб, які протягом останнього року особисто стикалися із ситуаціями давання хабарів, більшість (51%) робили це у медичних установах. Також відносно найчастіше такі ситуації мали місце у вищих навчальних закладах (24%), у місцевих органах влади (близько 15%), школах (11%), взаєминах із патрульною поліцією (близько 11%).

  Найкорумпованішими установами українці вважають суд, Верховну Раду і прокуратуру, - Демініціативи 01

  При цьому, відповідно до даних опитування, майже половина українців – 44% – оцінює корупцію як найбільш серйозну проблему в Україні, ще 36% вважають її досить серйозною. Лише 2% населення певні, що проблема корупції надумана, а 12% не вважають її серйозною.

  Однак при цьому ставлення до хабарів у населення неоднозначне. Зокрема, майже половина опитаних (49%) оцінили хабарі як неприпустиме явище, тоді як 44% знаходять для них часткове або цілковите виправдання: як “негативне явище, але в деяких випадках може бути виправдане” (35%) або навіть як “нормальний спосіб швидкого і ефективного вирішення проблем” (9%).

  Найкорумпованішими установами українці вважають суд, Верховну Раду і прокуратуру, - Демініціативи 02

  “Ставлення до побутової корупції неоднозначне. Багато-хто вважає, що побутова корупція – це необхідне зло. Якщо такі настрої будуть панувати, то з “горішньою” корупцією нічого не вдіємо. Адже людина, яка попаде у вищі ешелони влади, яка звикла вирішувати побутові проблеми через хабар, буде чинити звичним чином”, – пояснює директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

  Як зазначають соціологи, найбільш ефективними заходами боротьби з корупцією, на думку респондентів, є посилення кримінального покарання за корупцію (середній бал 3,5 за 5-бальною шкалою ), робота спеціалізованих антикорупційних органів (середній бал 3,2) та введення юридичної експертизи всіх нормативних актів (середній бал 3,1).

  Загальнонаціональне опитування населення України було проведене з 18 вересня по 3 жовтня 2017 року Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс”. 

 • 180x150