Зроблено ще один крок для формування Вищого антикорупційного суду

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 06 листопада, на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обрано шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів.

  Таким чином, утворено ГРМЕ, яка сприятиме Комісії під час проведення конкурсів на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, пише СТИК з посиланням на прес-службу ВККСУ.

  До складу Ради увійшли експерти у галузі антикорупційного права, а саме фахівці із досвідом суддів, адвокатів, прокурорів та суміжним досвідом у цих сферах у таких країнах, як Данія, Литва, Англія, Шотландія, Канада, Республіка Македонія. 

  Зокрема, до складу Громадської ради міжнародних експертів увійшли: Аурелійус  Гутаускас, Флемінг Крістіан Денкер, Тед Зажечни, Мір’яна  Лазарова Трайковська, Лорна  Харріс, Сер Ентоні  Хупер. 

  Вчора члени ВККСУ завершили серію сесій-знайомств з останнім із 12 кандидатів до складу ГРМЕ, які були запропоновані у вересні п’ятьма міжнародними організаціями: Радою Європи, Європейським Союзом, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD). 

  Під час знайомства члени ВККСУ мали змогу особисто поспілкувалися з кожним із кандидатів, дізнатись про особливості їх досвіду у боротьбі з корупцією.

  «Цей підхід дозволив нам сформувати, спираючись на вимоги закону, оптимальний склад громадської ради, яка має виконувати значний обсяг роботи у сприянні щодо відбору найкращих кандидатів до Вищого антикорупційного суду», – сказав Голова ВККСУ Сергій Козьяков. 

  При обранні членів ГРМЕ під час розгляду кожної кандидатури члени Комісії керувались частиною третьої статті 9 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», зокрема такими критеріями: 

  • бездоганна ділова репутація;
  • високі професійні та моральні якості;
  • суспільний авторитет;
  • досвід роботи в інших країнах не менше ніж п’ять років зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.

   «Як ми обіцяли, обрання членів ГРМЕ відбулося у максимально оперативний строк – вже наступного дня після завершення знайомства з ними. Вся інформація щодо кожного члена Ради є доступною на нашому сайті. Вже 12 та 14 листопада відбудеться іспит до Вищого антикорупційного суду, під час якого чекаємо на представників громадських організацій, зокрема і на членів ГРМЕ», – додав Голова ВККСУ.  

  Громадська рада міжнародних експертів допомагатиме Комісії визначати, чи відповідають кандидати на посаду судді Вищого антикорупційного суду таким критеріям: 

  • законність джерел походження майна кандидата або членів його родини;
  • відповідність рівня життя кандидата або членів його сім’ї задекларованим доходам;
  • відповідність способу життя кандидата його статусу;
  • наявність знань та практичних навичок для розгляду справ, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду.

  Строк роботи складу Громадської ради міжнародних експертів становитиме два роки.

  Короткі біографії членів Громадської ради міжнародних експертів:

  ГУТАУСКАС, Аурелійус (GUTAUSKAS, Aurelijus) – суддя Верховного Суду. Досвід суддівської роботи. Спеціалізація: кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика та дисципліна. Голова відділу кримінальних проваджень і Комісії з питань суддівської етики та дисципліни. Експерт MONEYVAL і GRECO, у минулому член комісії з екзаменування кандидатів при Генеральній прокуратурі.

  ДЕНКЕР, Флемінг К. (DENKER, Flemming C.) – екс-заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізація: корупція та економічні злочини. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної  групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.

  ЗАЖЕЧНИ, Тед (ZARZECZNY, Ted) – суддя Суду королівської лави у провінції Саскачеван (Канада). Досвід роботи прокурором, адвокатом. Спеціалізація: кримінальне та цивільне право,  корупція, шахрайство, злочинна змова. У минулому обіймав посаду державного прокурора. Брав участь в освітньому проекті для суддів в Україні. Екс-співголова Дисциплінарного комітету Юридичного товариства (об’єднання адвокатів), що забезпечує дотримання вимог Кодексу професійної доброчесності та етичних стандартів.

  ЛАЗАРОВА ТРАЙКОВСЬКА, Мір’яна (LAZAROVA TRAJKOVSKA, Mirjana) – екс-голова Першої секції Європейського суду з прав людини. Досвід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання та питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду та членом Венеціанської комісії. У ЄСПЛ упродовж трьох років була одноособовим суддею у справах, що стосувалися України. Очолювала Державну виборчу комісію.

  ХАРРІС, Лорна (HARRIS, Lorna) – британський прокурор у відставці. Спеціалізація: протидія корупції, відмивання грошей і шахрайство, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолювала відділ міжнародного співробітництва та відділ з повернення активів у рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працювала в Бюро боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах і в Прокурорській службі Шотландії. Очолювала комітет експертів, що розробляв Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.

  ХУПЕР, Сер Ентоні (HOOPER, Sir Anthony) – суддя апеляційного суду у відставці. Досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією у галузі повернення активів (конфіскації) у межах кримінального та цивільного проваджень, зокрема конфіскації доходів, одержаних корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії та Уельсу. Був призначений  членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Викладав навчальний курс для суддів зі збереження та конфіскації доходів, одержаних злочинним чи корупційним шляхом.

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150