Народного депутата підозрюють в декларуванні недостовірної інформації на 2,5 млн.грн.

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій чотирьох посадовців виявило ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією – умисного декларування недостовірної інформації.

  Обґрунтовані висновки щодо цього направлені до НАБУ, ГПУ та Нацполіції, пише СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  Задекларували недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб народний депутат Гєллєр Євгеній Борисович, перший заступник начальника ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві Білецький Олег Ігорович, завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Прийма Ігор Михайлович, директор Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Рафальський Олег Олексійович.

  Євгеній Гєллєр у декларації за 2017 рік не вказав вартість на дату набуття придбаної нерухомості: житлового будинку та квартири. Загальна сума недостовірних відомостей, встановлених під час перевірки декларації депутата – 2 452 000 грн.

  Про це Національне агентство повідомило Національне антикорупційне бюро, направивши відповідний обґрунтований висновок.

  Олег Білецький, подаючи декларацію за 2016 рік, також не вказав вартість на дату набуття придбаних будинку та земельних ділянок, на яких він розташований. Загалом у декларації посадовця встановлено недостовірні відомості на суму 544 600 грн.

  Обґрунтований висновок буде направлено до Генеральної прокуратури.

  Ігор Прийма у деклараціях за 2015-2017 роки не задекларував фінансове зобов’язання за договором позики, які на кінець звітних періодів становили  319 000 доларів США, та сплачені  протягом 2015 року відсотки за таким зобов’язанням. Також посадовець не задекларував дохід дружини у вигляді соціальних та страхових  виплат, недостовірно вказав інформацію щодо розміщених коштів на рахунках подружжя в банках, відсотки нараховані йому та дружині банком.

  Обґрунтований висновок буде направлено до Національної поліції.

  Олег Рафальський не задекларував частку земельної ділянки, не вказав корпоративні права дружини в одному господарському товаристві та грошовий еквівалент її частки в іншому товаристві, не вказав доходи дружини від надання майна в лізинг, оренду або суборенду та недостовірно задекларував суму коштів, розміщених на рахунку дружини. Загалом встановлено відображення у декларації посадовця недостовірних відомостей на суму 667 508 грн.

  Обґрунтований висновок буде направлено до Національної поліції.

  Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України.

  Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 85 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації та 5 обґрунтованих висновків щодо ознак незаконного збагачення.

  В Національному агентстві зазначають, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150