Укрзалізниця закупить рейкозварювальні машини у свого «смотрящого» в 5 разів дорожче аналогів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Укрзалізниця» оприлюднила повідомлення про намір укласти договір купівлі 4-х рейкозварювальних машин загальною вартістю 156 млн. грн.

  В результаті проведення тендеру переможцем всіх чотирьох лотів закупівлі стало ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», яке має поставити залізниці 4 рейкозварювальних самохідних машини КСМ-007 власного виробництва, пише СТИК  з посиланням на сайт “Залізниця без корупції”.

  Єдиним конкурентом «Каховського заводу електрозварювального устаткування» стало ТОВ «Спецкран». В тендерній документації цей учасник зазначив, що пропонує такі ж машини КСМ-007, виробництва свого конкурента.

  Більше того, ТОВ «Спецкран» завантажило довідки та листи про те, що є офіційним дилером ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» та представляє його інтереси на території України.

  Таким чином обидві фірми представляли спільний комерційний інтерес і фактично не є конкурентами, що говорить про змову учасників.

  Різниця двох пропозицій складала всього 40 тис. грн., але звісно компанії не знижували ціни в аукціоні. Таким чином кожна одиниця КСМ-007 обійдеться УЗ в 38,99 млн. грн.

  Рейкозварювальна машина КСМ-007 представляє собою мобільний зварювальний комплекс на базі вантажівки DAF FX 105.

  Рейкозварювальна машина КСМ-007

  Вартість самого тягача DAF FX 105 на ринку складає близько 2,75 млн. грн. Отже ціна зварювального комплексу та пристосування для пересування рейками становить понад 36,2 млн. грн. за одиницю.

  Сума аж надто неймовірна, навіть з урахуванням складності технологічного виробу.

  В цей час в Росії виготовляють аналогічні рейкозварювальні машини МСК-01, які також розміщені на шасі  DAF. Проте їх вартість озвучена виробниками на рівні 270 тис. $ за одиницю. За нинішнім курсом це відповідає сумі в 7,5 млн. грн. Або в 5 разів дешевше ніж  закуповує рейкозварювальні машини Укрзалізниця.

  Рейкозварювальна машина МСК-01

  ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» належить Ярославу Микитину (25,7% акцій) та АТ «ЗНДВКІФ «Інфраструктурні проекти» (63,7% акцій), яким в свою черго володіють Лебедь Андрій Владиславович та Лебедь Владислав Олександрович.

  Останнього називають одним із «смотрящих» Укрзалізниці, а перший є його сином.

  За даними видання «Олігарх» Владислав Лебедь пов’язаний з родиною Януковичів та йому приписують зв’язок з компанією «Прем’єр-Лізинг», яка заключила з УЗ лізингові контракти на 25 мільярдів гривень в часи Януковича-президента.

  В період з 2013 по 2017 роки ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» не мав державних контрактів на суму понад мільйон гривень. Щоправда цього року компанія може отримати близько 200 мільйонів від Укрзалізниці.

  Підписуйтесь на наш канал в Telegram

  (Visited 93 times, 1 visits today)
 • 180x150