В народного депутата знайшли 20 незадекларованих земельних ділянок

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій народного депутата та депутата місцевої ради виявило ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією – умисного декларування недостовірної інформації.

  Про це пише СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  Так, встановлено, що народний депутат Омельянович Денис Сергійович, подаючи декларацію за 2015 рік, не задекларував 19 власних  земельних ділянок та 1 земельну ділянку дружини, які розташовані  в Донецькій області та більшість призначені для ведення особистого селянського господарства. Орієнтовна загальна вартість земельних ділянок на ринку станом на звітну дату становила більше 16 млн грн. Крім того депутат не вказав у декларації, що є власником 1/3 квартири, та не задекларував квартиру дружини.

  Зазначені об’єкти посадовець не вніс і до декларації за 2016 рік. Про ознаки кримінального правопорушення Національне агентство повідомило Національне антикорупційне бюро, надіславши обґрунтовані висновки про ознаки кримінальних правопорушень в діях посадовця.

  Підписуйтесь на наш канал в Telegram

  Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України та передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Загалом з початку 2018 року Національне агентство надіслало до правоохоронних органів 88 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації та 5 обґрунтованих висновків щодо ознак незаконного збагачення.

  Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150