Майже половина кандидатів до Антикорупційного суду мають сумнівну доброчесність

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Майже половина кандидатів, які успішно склали іспит на зайняття посад суддів Вищого антикорупційного суду, мають сумнівну доброчесність, пише СТИК з посиланням на Громадське.
  Результат пошуку зображень за запитом "55 зі 113 кандидатів до Антикорупційного суду мають сумнівну доброчесність — громадськість"

  Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявили представники коаліції громадських організацій, які займалися аналізом досьє кандидатів – Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Transparency International Україна.

  «У списку тих, хто не відповідає критерію доброчесності, на нашу думку, є ті, хто вніс до декларацій неправдиві відомості або статки, походження яких не можуть пояснити. Також критерієм є причетність кандидатів до ухвалення сумнівних або політично вмотивованих рішень, зокрема, щодо учасників Майдану. Крім того, наші аналітики аналізували суддів на предмет сумнівних політичних зв’язків», — розповіла антикорупційна експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська про критерії потрапляння у «чорний список».

  Повний список та причини включення до нього 55 кандидатів, доброчесність яких, на думку коаліції громадських організацій, є під сумнівом доступні за посиланням.

  Представники громадськості зазначили: «Якщо кандидат зможе публічно пояснити свої статки – претензії щодо нього будуть зняті».

  «Ми закликаємо кандидатів, щодо яких є підозри в доброчесності, пояснити причини й показати джерела їхнього збагачення. Не розповідати про подарунки від Миколая під подушку чи подарунок від бабусі, а пояснити справжнє джерело походження коштів», – додала старша менеджерка проектів Фундації DEJURE.

  Раніше Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів 8 претендентів до Антикорупційного суду.

  Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду. Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

  Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня 2018 року подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

  Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150