За півроку на Львівщині на хабарах затримали трьох голів РДА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За останні кілька місяців з підозрою у взятті хабара на Львівщині затримано трьох голів РДА. Відразу після кожного затримання голова Львівської ОДА Олег Синютка заявляв про безкомпромісну боротьбу з корупцією в країні та очищення владних рядів. Однак за дивним збігом обставин у всіх трьох затриманих перед тим, як «попастися», був конфлікт з очільником області.

  Результат пошуку зображень за запитом "хабар"

  Дивним є також те, що факт взяття хабара всім трьом остаточно ще не доведено. На думку багатьох експертів, все це чомусь нагадує не боротьбу з корупцією, а її імітацію та окозамилювання. А спіймані «топ-хабарники» попросту віддані в жертву для відведення уваги суспільства в час виборів від справжньої корупції у владі.

  Буквально кілька днів тому прес-служба Львівської ОДА заявила про затримання правоохоронними органами голови Сокальської районної державної адміністрації Романа Токая. Згідно пізніше оприлюдненої інформації з’ясувалося – посадовець вимагав від свого підлеглого 21 000 гривень та був затриманий на робочому місці після одержання всієї суми неправомірної вигоди. За вказану суму чиновник обіцяв не створювати штучних перешкод у службовій діяльності та преміюванні підлеглого.

  Голова Львівської ОДА Олег Синютка під час апаратної наради подякував правоохоронним органам за затримання голови Сокальської РДА на хабарі. Синютка відзначив, що кожного разу він думає про те, що його вже важко чимось здивувати, але все-таки постійно хтось може це перевершити. «Я кожен раз чомусь новому дивуюсь, адже збирати гроші зі своїх підлеглих за виплату премій – це навіть не падіння нижче плінтуса, а я вже навіть не знаю, як це назвати», – заявив Синютка. Однак очількик області забув додати, що Токай сам не з’явився на своєму місці, а був у 2016 році рекомендований Синюткою президенту на посаду голови РДА. За дивним збігом обставин буквально в переддень затримання голови РДА, Кабмін прийняв рішення про звільнення голови Сокальської РДА, хоча рекомендацію на звільнення Токая Синютка подав ще навесні минулого року, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Як заявив О. Синютка, «це дуже прикро і дуже неприємно, але це дуже правильно, адже люди насправді усе про усіх знають. І самоочищення надзвичайно важливе», – підсумував голова ОДА.

  Однак люди також знають, що за останні місяці голова Сокальської РДА своїм бажанням вислужитися перед президентом перестарався та привіз купу скандалів, що дуже негативно позначилися на рейтингу президентської партії в регіоні. Зокрема це скандал, де Роман Токай тероризував підлеглу, за те, що вона мовляв, прогледіла «Батьківщину».

  Нагадаємо, що в Народному домі Сокаля 9 листопада відбувся урочистий концерт, приурочений до Дня працівників культури і майстрів народного мистецтва. На ньому виступив голова районного осередку ВО «Батьківщини», депутат Сокальської районної ради О. Кожушко, який, як заявили в місцевому осередку БПП, мало не зачитав весь «Новий курс» лідера ВО “Батьківщини” Юлії Тимошенко. За те, що О. Михайлюк допустила таке неподобство, голова РДА Токай вчинив їй справжнє переслідування, збуривши тим самим громадськість. Також пан Токай відмовився підписувати пані Михайлюк заяву про відпустку по догляду за дитиною, яка була написана ще 19 вересня. Тричі Мирослава Михайлюк писала заяву голові Сокальської РДА Романові Токаю з проханням надати їй законну відпустку по догляду за дитиною до 3-річного віку. З невідомих причин ці заяви не були задоволені. Тому з метою захисту своїх законних прав та інтересів М. Михайлюк звернулася зі скаргами в поліцію і прокуратуру, до Уповноваженого Президента України з прав дитини. Останній доручив Головному управлінню Держпраці у Львівській області провести перевірку.

  Всі ті події, що передували затриманню Токая, а також те, що на час його затримання він фактично вже був звільнений, наводять думку на те, що хтось все добре спланував і дав наказ «можна брати». Це свого роду дало можливість мінімально відігратися на скомпрометованому колезі, який тягнув рейтинг партії в районі вниз. Показавши, як влада безкомпромісно бореться з корупцією, не шкодуючи навіть своїх.

  Дечим схожа була ситуація із затриманням голови Старосамбірської РДА. Мається на увазі відкритий конфлікт із Синюткою та голослівні заяви про очищення рядів. Нагадаємо, 18 червня минулого року голову Старосамбірської РДА Орест Бонк правоохоронні органи затримали за підозрою у нібито вимаганні та взятті хабара в сумі 1,5 тис. доларів за працевлаштування у юридичний відділ райдержадміністрації.

  У ЛОДА запевняли, що якщо факт хабарництва підтвердиться – будуть клопотати про звільнення із обійманої посади. Факт хабарництва на даний час так і недоведений, однак О. Бонк сам написав заяву на звільнення, заявивши про небажання працювати в «такій владі». Президент Петро Порошенко своїм указом датованим 3 грудня його прохання задовольнив.

  Зазначимо, Орест Бонк є помічником народного депутата від БПП Андрія Лопушанського на громадських засадах. Абсолютна більшість громади району не вірила у звинувачення, які закидали йому правоохоронці, оскільки очільник району користувався повагою. В коментарі журналісту leopolis.news Бонк категорично заперечив всі закиди на свою адресу, заявивши, що він не тільки не брав ці гроші в руки, а навіть їх не бачив. Цікавим є й той факт, що офіційний сайт ЛОДА, чи не вперше за історію свого існування, опублікував інформацію про обшук у кабінеті голови Старосамбірської райдержадміністрації буквально через лічені хвилини після події, на півдоби випередивши правоохоронні органи. Це викликає чимало запитань, оскільки для того, щоби підготувати таку інформацію, її потрібно вивчити, погодити з керівництвом, і аж тоді розмістити на сайті. Тим більше, це відбулось вночі. Виглядає, ніби все було підготовлено і погоджено зазделегіть і має ознаки провокації. Ситуація є непростою, в якій більше запитань, аніж відповідей. Особливо на тлі дуже складних стосунків голови Старосамбірської РДА Ореста Бонка з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою.

  А голова Радехівського району Тарас Калитка, якого правоохоронні органи підозрюють у хабарництві, взагалі відкрито заявляв, що Синютка йому не указ, і що він має великі зв’язки у Києві. За даними правоохоронців, голова РДА вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі тисячі доларів за продовження договору оренди земельної ділянки одному з місцевих товариств та був затриманий 2 листопада минулого року. З’ясувалося, що Калитка сильно допікав підприємцям. Бізнес обкладав поборами, як це частенько бувало у буремних 90-х. Дискредитуючи президента та конфліктуючи із Синюткою, пан Калитка просто підписав собі вирок. До слова, у його біографії написано «позапартійний». Хоча насправді Калита був членом Партії регіонів. Дивини у тому, що регіонала поставили керувати районом, насправді немає. Згідно журналістських досліджень, майже чверть депутатів  (22% членів «Блоку Петра Порошенка» в облрадах і 12% у ВР) – колишні регіонали.

  (Visited 82 times, 1 visits today)
 • 180x150