Прикарпатський чиновник, підозрюваний у розкраданні оборонних мільйонів, вніс заставу і вийшов із СІЗО (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківський апеляційний суд розглянув апеляційні скарги прокуратури та адвокатів щодо обрання запобіжного заходу колишньому посадовцю ІФ ОДА та директору ТОВ “Глобалкарпати-Еко” Роману Мочерняку, якого підозрюють у привласненні 6,6 млн гривень на будівництві фортифікаційних споруд.

  Результат пошуку зображень за запитом "Роман Мочерняк вийшов під заставу – апеляція залишила запобіжний захід без змін"
  Нагадаємо, 3 січня у Департаменті захисту економіки повідомили про затримання керівника одного з підприємств, якого підозрюють у привласненні 6 мільйонів гривень на будівництві фортифікаційних споруд у Донецькій області у 2015 році.
  Журналісти з’ясували, що правоохоронці затримали та оголосили підозру Роману Мочерняку, який донедавна працював у обласній адміністрації, а в 2015 році обіймав посаду директора ТОВ “Глобалкарпати-Еко”, яке тоді зобов’язалося спорудити 12 фортифікаційних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави в Донецькій області, пише СТИК з посиланням на КУРС.
  4 січня Івано-Франківський міський суд арештував Романа Мочерняка із правом внесення застави у розмірі 555 900 гривень. На це рішення апеляційні скарги подали і сторона захисту, і сторона обвинувачення.
  Апеляційні скарги розглядала колегія суддів у складі Богдана Гриновецького, Богдана Кукурудза та Олександра Васільєва.
  Адвокат Мочерняка просив суд обрати підзахисному запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

  Він заявив, що клопотання прокуратури необґрунтоване.

  “Такий розмір не доведений документами, які долучені до матеріалів справи”, – сказав адвокат.

  За словами захисника, Роман Мочерняк здав закордонний паспорт і не може виїхати за межі України. До того ж він не може залишити населений пункт, в якому проходить службу командиром взоду. За місцем служби характеризується позитивно. Впливати на свідків він також нібито не зможе, бо давно не працює в ОДА та несе службу в іншій області.
  Адвокат додав, що прокуратура у першій інстанції просила заставу у розмірі 300 мінімумів, і суд це клопотання задовольнив.
  За його словами, з травня до липня 2015 року, коли велося спорудження фортифікаційних споруд, його підзахисний перебував на будівництві і особисто ним керував. Захисник наголосив, що в матеріалах кримінального провадження йдеться про інших причетних “невстановлених осіб”.
  “Мене дивує, чому за чотири роки ці особи досі не встановлені і всю відповідальність, в тому числі і матеріальну, покладають на Мочерняка”, – зазначив адвокат.
  Роман Мочерняк, який прийшов на засідання у військовій формі, запевняв суд, що роботи з будівництва фортифікаційних споруд виконані у повному обсязі.
  “Мені невідомо, звідки взялися ці 6 мільйонів…. Мною і моєю фірмою роботи були виконані в повному обсязі, нас хвалили по всій Україні”, – сказав Мочерняк.
  Підозрюваний розповів, що заставу у розмірі 555 900 гривень вніс його друг Володимир Климончук. Сам не має можливості внести заставу, бо отримав сьогодні зарплату 8300 гривень. Тому більший розмір застави для нього є непідйомно сумою.

  Прокурор у суді заявив, що також вважає ухвалу першої інстанції необґрунтованою, і просив обрати для Романа Мочерняка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та встановити заставу 6 619 834 гривень.

  Суддя Васільєв поцікавився у прокурора, чим не задоволена прокуратура, оскільки суд першої інстанції дав стільки, скільки просила прокуратура.

  “Що заставило прокуратуру змінити думку? Подивився на вас не так чи сказав щось не так?” – спитав Васільєв.

  Прокурор відповів, що справа має суспільний резонанс.

  Після 10 хвилин у нарадчій кімнаті колегія суддів ухвалила залишити без задоволення апеляційну скаргу прокурора, а ухвалу першої інстанції залишити без змін.

  Про розтрату коштів на будівництві фортифікаційних споруд та можливу причетність до цієї оборудки Романа Мочерняка КУРС писав ще у 2017 році. Тоді він уже працював заступником директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації.

  У 2017 Мочерняк претендував на посаду начальника управління лісового та мисливського господарства Івано-Франківської області.

  КУРС також писав, що на Романа Мочерняка поліцейські двічі складали протоколи за п’яну їзду. Але на суди він не ходив і уникнув відповідальності через закінчення термінів накладення адміністративних стягнень.

  З обласної адміністрації його звільнили лише 17 липня минулого року. Зараз Мочерняк через суд домагається поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. Після звільнення з Івано-Франківської ОДА Мочерняк підписав контракт на проходження служби у військової частині А 2892 у місті Володимир-Волинський Волинської області.

  Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лиш

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150