«Львівська залізниця» вибрала переможця тендера із однакових фірм дніпровського бізнесмена

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Львівська залізниця» проігнорувала очевидні порушення учасників торгів і вибрала переможця тендера з двох фірм одного й того ж дніпровського підприємця. Йдеться про закупівлю 30 електронних платфомних ваг, тендер на які оголосили у грудні 2018 року. На торги подалися всього дві фірми, що мали максимально схожі назви, однаковий логотип і одного власника. Попри ці очевидні порушення «Львівська залізниця» 28 грудня уклала договір на постачання ваг з одним із цих учасників, пише СТИК з посиланням на Zaxid.net.

  Пов’язане зображення

  Договір уклали із дніпровською фірмою «Ваговимірювальні системи-Пром», яка погодилася поставити 30 ваг за 78 тис. грн. Інший учасник торгів, компанія «Ваговимірювальні системи-Сервіс», запропонувала на 18 тис. грн дорожчу ціну.

  Фірми мають одного й того ж власника: житель Дніпра Дмитро Полуектов володіє 100% «Ваговимірювальних систем-Пром» та 75% «Ваговимірювальних систем-Сервіс». Своєї пов’язаності компанії не приховували і від тендерного комітету, подавши документи з однаковим брендуванням – великою літерою «B».

  Подані на тендер документи брендовані практично однаковим логотипом

  Як розповли журналісти виконавчий директор Центру громадського моніторингу та досліджень Юрій Кузько, у цій ситуації є два порушення.

  «Перше – це змова учасників тендера: маємо фірми з дуже схожою назвою, з одного міста, в яких одні власники. Аналізуючи закупівлі ми бачимо, що таких змов насправді стає все менше, оскільки замовники вчаться, вони намагаються вже якось це приховати. Друге порушення – це зі сторони замовника, «Львівської залізниці», яка мала відхилити пропозиції замовників і скасувати тендер», – пояснив Юрій Кузько.

  Він також розповів, що часто, коли трапляється змова учасників тендера, які разом готують пропозиції чи уточнють один в одного ціну, замовник не має впливу на ситуацію, а такими речами займається Антимонопольний комітет. Але в цьому випадку замовник сам мав право скасувати закупівлю через порушення.

  «У цьому випадку йдеться про компанії, які пов’язані власністю. У законі «Про публічні закупівлі» чітко вказано, що замовник зобов’язаний відхилити пропозиції учасників, які є пов’язаними особами (а пов’язаними вважаються особи, які володіють більш як 25% статутного капіталу іншого учасника). У нашому випадку одна особа володіє 75% статутного капіталу однієї компанії та 100% іншої. Тому замовник був зобов’язаний відхилити пропозиції учасників і скасувати тендер. Тобто виходить тут змова учасників і неправомірне укладення договору зі сторони “Львівської залізниці”», – додав Юрій Кузько.

  Через цю закупівлю юристи Центру громадського моніторингу та досліджень звернулися в Антимонопольний комітет з вимогою накласти на учасників змови штраф та включити їх у чорний список, що на три роки обмежить їх можливість брати участь у тендерах.

  За даними Центру громадського моніторингу та досліджень, Дмитро Полуектов також володіє ТОВ «Компанія “Ваговимірювалині системи”», яка у серпні 2018 року вже ставала переможцем тендеру «Львівської залізниці», що стосувався будівництва вагонних ваг на станції «Чоп». Усі фірми Полуектова входять у групу компаній «Ваговимірювальні системи» та володіють заводом ваговимірювального устаткування у Дніпрі.

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150