Суд зобов’язав НАБУ порушити справи проти Лілії Гриневич і Володимира Гройсмана

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Заявники запідозрили міністерку освіти у службовому підробленні, а прем’єр-міністра – у хабарництві.
  Результат пошуку зображень за запитом "Суд зобов’язав НАБУ порушити справи проти Лілії Гриневич і Володимира Гройсмана"

  Солом’янський районний суд зобов’язав НАБУ відкрити кримінальні провадження проти міністерки освіти й науки України Лілії Гриневич, а також проти прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, пише СТИК з посиланням на Zaxid.net.

  За рішенням суду, НАБУ повинно відкрити провадження проти Гриневич за фактом зловживання владою або службовим становищем та службового підроблення.

  «Встановлено, що громадянин звернувся в НАБУ із заявою про кримінальне правопорушення міністром освіти. Він просив порушити справу за статтями 364 і 366 Кримінального кодексу. НАБУ не відкрило провадження, після чого заявник звернувся зі скаргою на дії бюро в суд. 29 грудня 2018 року суд задовольнив його скаргу і зобов’язав НАБУ розслідувати ймовірні злочини Гриневич», – сказано у повідомленні.

  Ім’я заявника в матеріалах справи не вказується, як і обставини можливого кримінального злочину.

  До слова, під час перевірки електронної декларації міністра освіти і науки за 2017 рік Нацагентство з питань запобігання корупції не виявило суттєвих порушень.

  Цей же суд наприкінці грудня також зобов’язав НАБУ відкрити провадження за фактом можливого хабарництва прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

  «Суд встановив, що заявник (ім’я не вказується) звернувся в НАБУ з проханням відкрити кримінальне провадження про вчинення Гройсманом злочину за статтями 367 (службова недбалість) та 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу. Однак відомості про вчинення кримінальних злочинів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено не було. Після чого скарга була подана заявником до суду, яку він задовольнив і зобов’язав розслідувати зазначений факт», – процитувала агенція рішення суду.

  При цьому, як і у випадку з Гриневич, подробиці про можливий злочин Гройсмана відсутні.

   

  (Visited 58 times, 1 visits today)
 • 180x150