Голова Львівської облради заблокував передачу будівлі дітям-сиротам

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівська обласна рада остаточно відмовила Центру опіки сиріт щодо передачі в користування будівлі колишнього інтернату. Як заявив голова ЛОР О. Ганущин, «він не бачить такої можливості, оскільки на сьогодні ключова необхідність – це поповнення бюджету розвитку». За продаж нежитлових приміщень планують виручити близько 30 мільйонів гривень.

  Результат пошуку зображень за запитом "Голова Львівської облради Ганущин"

  Однак тільки через одне збільшення допорогових закупівель обласний бюджет цього року орієнтовно втратив 90 мільйонів коштів платників податків – переконані експерти.

  Понад два місяці тому депутати Львівської обласної ради прийняли рішення продати з аукціону нежитлові приміщення у Львові по вулиці Короленка, 7, які вже більше 4 років пустують. Головна мета продажу – наповнення бюджету розвитку області. Однак до обласної ради, а також до її голови пана Ганущина надійшов лист із Центру опіки сиріт при УГКЦ з проханням передати будинок для потреб дітей-сиріт. Як заявив отець Роман Прокопець, який керує центром протягом багатьох років, «дізнавшись про задум облради, почав просити її керівництво не продавати цю будівлю, а надати її для користування нужденним дітям». Однак 5 січня йому та Львівській міській раді надійшов лист, в якому комісія з питань комунального майна та приватизації Львівської обласної ради заявила, що не вбачає підстав для скасування рішення ЛОР про продаж на аукціоні будівлі колишнього інтернату на вул. Короленка, 7. Отець Роман до кінця сподівався, що обласні депутати змінять своє рішення, але, на жаль, цього не сталося.

  Залишився один-єдиний вихід – це збір необхідної суми коштів. З таким проханням і звертається отець Роман до всіх небайдужих. Але часу залишилось дуже мало, оскільки аукціон має відбутись вже до кінця січня цього року.

  Центр утворили понад 10 років для опіки дітей-сиріт, дітей із малозабезпечених сімей,зі шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів, будинків сімейного типу, розподільників, комунальних будинків дитини. Основна його мета – не тільки дбати про духовне збагачення та фізично-моральну підтримку дітей, але й проводити активну підготовку до дорослого та самостійного життя. Над цим працюють наставники, психологи, волонтери та спеціалісти різних профілів. Діти збираються, щоб навчатися куховарити, малювати ікони, займатися спортом. Але, на жаль, центру дуже бракує ресурсів, особливо приміщень. Голова Львівської обласної ради О. Ганущин, який так полюбляє хвалитись різними мікропроектами, залишився до проблеми сиріт незворушним.

  До Ганущина з відкритим зверненням, просячи про допомогу для дітей, звертались багато знаних людей Львова, зокрема Єрм. Юстин Бойко. В себе на сторінці він написав: «Ми живемо у нелегкий час війни, коли усі дуже вразливі на чесноту людяності. А цю чесноту вимірює наше відношення до найбільш незахищених, якими в першу чергу є діти-сироти!… Але, хочу Вас запевнити, якщо цю будівлю передати Центру Опіки Сиріт, то наша область, наша Країна, наш Народ поповниться новими прекрасно вихованими громадянами, які колись замінять усіх нас у різних сферах державного, суспільного чи церковного служіння!». Однак і це не дало жодних результатів. Зате добре розкручує голова ЛОР асоціацію ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна», з якою часто з’являються скандали по дерибану коштів Євросоюзу. А ще планує балотуватись по 125-му одномандатному виборчому округу, що займає в основному гірські райони. Тому тут подвійна користь.

  Мусимо сказати, це не перший скандал, пов’язаний із цим об’єктом. 4 роки тому вказані приміщення дивним чином буквально за два дні були передані з балансу міста на баланс області, хоча, як відомо, подібна бюрократична тяганина триває місяці. Будівлю одразу ж виставили на аукціон. Блискавичність цієї справи зародила у журналістів підозри про те, що відбувається розігрування якоїсь продуманої схеми. Однак, щось мабуть пішло не так, бо продаж не відбувся. Чотири роки будівля простояла без діла, поки знову не привернула до себе увагу обласної ради, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Ситуація склалася вкрай обурлива для суспільства, особливо за тим, що наочно показує, як депутатський корпус, кістяк якої складає провладна більшість та її очільник Ганущин, дбають про найменш захищених на цьому світі – дітей-сиріт. Ганущин парирує, що від продажу будуть гроші, однак громадськості є відомими багато фактів, скільки разів обласною радою продавалась комунальне майно за заниженою в десятки разів сумою і для кого.

  Наприклад 2 роки тому Львівська обласна рада виставляла на продаж велику кількість комунального майна, а точніше 44 об’єкти. Багатьох експертів та депутатів відразу здивувала їх занижена вартість, а також непрозорість процедур продажу. А ще багато об’єктів були в оренді громадських організацій, друкарень, аптек тощо. Як наслідок, майже кожен продаж супроводжувався скандалом та судовою тяганиною. Заступник голови Громадської ради при Львівській ОДА, активіст ГО «Народна дія» Олеся Дацко тоді заявила: «Якщо говорити про ефективність управління комунальною власністю, то я взагалі не бачу потреби її продавати. За великим рахунком, ці об’єкти приносять постійний дохід, а продаж є одноразовим. Окрім цього, також є ще одна велика небезпека – обвал цін на ринку нерухомості у зв’язку із кризою, особливо на вторинному ринку. А ці всі приміщення, як відомо, не є новими, відповідно їх можуть продати за копійки», – наголосила пані Дацко. За її словами, все скидається на те, що цю приватизацію готують під чиїсь бізнес-інтереси. «Малий бізнес через кризу собі це не зможе дозволити, тому все скуплять олігархи, і це буде ще одним кроком до монополізації ринку власності… У нас бракує садочків, шкіл, не маємо центру денного перебування дітей з особливими потребами і багато чого іншого, натомість об’єкти нерухомості, які можуть бути корисними громаді, просто розпродують», – констатувала активістка.

  У минулому році ЛОР взагалі без конкурсу дозволила приватизацію низки приміщень у Львові, зокрема громадській організації Ярослава Дубневича. Опозиційні депутати під час обговорення закликали не підтримувати приватизацію комунальних приміщень способом викупу орендарями, а натомість готувати їх до аукціонів. Проте більшість не дослухалися і проголосували за викуп.

  Дубневичі, до слова, давно виявляють неабиякий інтерес до престижної львівської нерухомості, особливо у центрі міста. Вони частково володіють офісним будинком на вулиці Братів Рогатинців,  де розташовані кілька їхніх фірм. Нещодавно Богдан Дубневич викупив, знову ж таки за заниженою ціною, історичну кам’яницю на площі Ринок, яку невдовзі перетворив на ресторан. Є ще будинок на площі Торговій, який брати прикупили після пожежі і планували відновити його під готель. І це далеко не повний перелік.

  Проте найбільшою «перлиною» у списку львівської нерухомості Дубневичів є чотириповерховий будинок на проспекті Шевченка. Зараз у ньому знаходиться престижний готель, а в підвалі – дорогий клуб-ресторан. Як дослідили журналісти газети «Експрес», таку престижну нерухомість Львівська облрада віддала утричі дешевше, аніж вона коштує на ринку. Як бачимо, депутати від провладної більшості на чолі з їх протеже Ганущиним активно всьому цьому сприяють. Як кажуть, рука руку миє.

  Цього року ЛОР за ініціативи голови Ганущина прийняла дуже цікаве рішення, що стосується державних закупівель. Як ми знаємо, кожного року державні компанії витрачають на закупівлю певних товарів та послуг мільярди гривень платників податків. Для того, щоби зменшити корупційні ризики, всі закупівлі повинні проводитись через систему ProZorro. На думку експертів, найбільшою корупційною шпариною залишились допорогові закупівлі. Очільник Львівської обласної ради Олександр Ганущин, за підтримки депутатського корпусу, вп’ятеро збільшив суму допорогових закупівель через систему ProZorro, дозволивши проводити закупівлі робіт на суму до 500 тис. грн в обхід цієї системи і напряму підписувати договори з підприємцями без конкурсу. Ганущин заявив, що підняття суми необхідне, оскільки це «значно спростить» проведення закупівель місцевими органами у Львівській області в рамках виконання програми мікропроектів. Зауважимо, що середня сума фінансування мікропроекту становить близько 400 тисяч гривень. Підняття порогу вище цієї суми дозволить практично розподіляти кошти вручну, а також «кому треба». Цікаво, що проти цього рішення виступала Львівської ОДА, посадовці якої просили не змінювати поріг закупівель, оскільки він дозволяє економити бюджетні кошти. Тільки за перший квартал 2018 року завдяки проведенню конкурентних закупівель вдалося зекономити 29 млн грн, заявив тоді перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський. Як бачимо, сума економії за перший квартал склала суму вартості приміщення, яке так потребують діти-сироти. Не складно порахувати, скільки обласний бюджет орієнтовно втратив за останні три квартали.

  Але дивини в цьому всьому насправді немає. Є такий відомий латинський вислів: що дозволено Юпітеру, не дозволено бику (Quod licet Iovi (Jovi) non licet bovi). В нас це можна перефразувати на свій лад – що дозволено Дубневичам, Ганущину чи іншим представникам влади, то не дозволено простим громадянам.

  (Visited 64 times, 1 visits today)
 • 180x150