НАБУ викрило посадовців «Укрзалізниці» на розкраданні грошей під час закупівлі пального

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Шістьом особам повідомили про підозру у заволодінні понад 98 млн грн ПАТ «Укрзалізниця» в результаті закупівлі пального за завищеними цінами. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

  Пов’язане зображення

  «17 січня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили шести особам про підозру у заволодінні понад 98 млн грн ПАТ «Укрзалізниця» в результаті закупівлі пального за завищеними цінами», – йдеться в повідомленні.

  У Бюро уточнили, що, зокрема, йдеться про: начальника філії «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», головного інженера філії «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», в.о. начальника Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», головного інженера Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», двох директорів двох комерційних підприємств, пише СТИК з посиланням на Zaxid.net.

  Дії всіх підозрюваних кваліфікували за ч.5. ст.191 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

  За даними слідства, у 2016 році ПАТ «Укрзалізниця» почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів в Азію. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. З цією метою на баланс «Укрзалізниці» були передані два пороми — «Герої Шипки» та «Герої Плевни». Їх планувалося використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

  На початку 2016 року, як повідомили у Бюро, «Центр транспортного сервісу «Ліски», який входить до складу ПАТ «Укрзалізниця» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого — комерційна компанія — мала поставити 6,743 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним в липні 2016 року.

  «Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо», – сказано в повідомленні.

  За даними слідства, тим не менше, комерційна компанія-переможець тендеру постачає товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримує від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

  «Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у серпні 2017 року за власними напрацюваннями. В результаті слідчих дій, проведених детективами НАБУ у взаємодії з ПАТ «Укрзалізниця» та Державною аудиторською службою України, особи, причетні до вчинення злочину, в серпні 2018 року повернули «Укрзалізниці» незаконно відчуженні кошти», – повідомили в НАБУ.

  Нагадаємо, сімом особам повідомили про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150