Міжнародні експерти виключили з конкурсу до Антикорсуду 8 кандидатів

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Ввечері у п’ятницю, 18 січня, закінчилось перше спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За його підсумками 8 кандидатів виключили з конкурсу на посаду судді Антикорупційного суду, повідомляє Центр протидії корупції.
  Результат пошуку зображень за запитом "Антикорсуд"

  Так, претендувати на посади суддів Антикорупційного суду уже не можуть Голуб Оксана, Загородній Анатолій, Заєць Тарас, Квятковський Анатолій, Кулініч Юрій, Мартинов Євген, Тішко Дмитро та Штульман Ігор.

  Вони мали можливість прокоментувати сумніви у доброчесності та професійності, висловлені щодо них міжнародними експертами, а також відповісти на додаткові запитання.

  Один із кандидатів Юрій Кулініч не прибув на засідання через лікарняний, направивши лист із проханням перенести розгляд його кандидатури. Однак Рада та Комісія ухвалили одноголосне рішення щодо розгляду кандидатури Кулініча сьогодні.

  Наступні спільні засідання Комісії та Громадської ради міжнародних експертів заплановані на 21 січня, 22 січня, 23 січня, 24 січня та 28 січня.

  Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

  Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

  Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

  Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати, пише СТИК з посиланням на Громадське.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150