Екс-очільник “Укркосмосу” вивів за кордон близько 8 мільйонів доларів і зірвав запуск супутника, — НАБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Екс-керівнику державного підприємства “Укркосмос” детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем.

  Результат пошуку зображень за запитом "Екс-очільник “Укркосмосу”"

  Про це інформує СТИК з посиланням на прес-службу НАБУ.

  Зокрема, його підозрюють у незаконному виведенні за кордон і легалізації понад 8 мільйонів доларів, призначених для супутникового проекту.

  Раніше, у грудні минулого року, детективи оголосили про підозру двом іншим підозрюваним — колишньому позаштатному раднику гендиректора Національної космічної агенції та посереднику.

  Як зазначається, у ході слідства було встановило, що упродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, внаслідок якої вивели за кордон і легалізували понад вісім млн доларів, призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП “ВО Південмаш” і виділених за кредитом Канадської експортної агенції під гарантії уряду України розміром у 292,4 млн доларів.

  Для реалізації схеми екс-глава “Укркосмосу” передав представникам підрядника проекту зі створення Національної супутникової системи зв’язку України документи з вимогою передати 8,245 млн доларів кіпрській компанії, підконтрольній позаштатному раднику. У результаті той використав ці кошти у власних інтересах.

  У НАБУ зазначають, що через такі дії було зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника “Либідь” як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150