Під час обшуків у начальника теруправління судової адміністрації Рівненської області поліція винесла мішки з грошима

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Те, що українські судді живуть не бідно, а їхні найближчі родичі зазвичай є напрочуд «вдалими бізнесменами», відомо усім і давно. Проте не тільки вони. Не став винятком і Віктор Вдовиченко, начальник обласного управління Державної судової адміністрації, у будинках якого на Грабнику та у Колоденці нещодавно провели обшуки. Начальник, який відповідає за утримання 18 місцевих судів на Рівненщині, живе настільки заможно, що не знає, скільки грошей є у нього вдома. Нічого, слідчі підрахують.

  Результат пошуку зображень за запитом "Те, що українські судді живуть не бідно, а їхні найближчі родичі зазвичай є напрочуд «вдалими бізнесменами», відомо усім і давно. Проте не тільки вони. Не став винятком і Віктор Вдовиченко, начальник обласного управління Державної судової адміністрації, у будинках якого на Грабнику та у Колоденці нещодавно провели обшуки. Начальник, який відповідає за утримання 18 місцевих судів на Рівненщині, живе настільки заможно, що не знає, скільки грошей є у нього вдома. Нічого, слідчі підрахують."

  Із приміщення управління, яке очолює Вдовиченко, на вулиці Замковій під час обшуків вилучили документи, а із його будинку на Грабнику винесли гроші в пакетах. Причому точну суму тепер не називають ні правоохоронці, ні сам обшуканий, пише СТИК з псиланням на Рівне Вечірнє.

  25 січня обшуки здійснили не лише у самого Вдовиченка, а й в офісі його дружини Галини на підприємстві «Віган В» та ще у кількох фірмах, які мають договірні відносини з управлінням, а також у його підлеглого у Гощанському районі. Правоохоронці справу коментують неохоче. Хоча кримінальне провадження управління захисту економіки відкрило ще у вересні 2018 року за ч. 3 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем вчинені повторно або групою осіб).

  На прес-конференції, яку скликав п.Вдовиченко у вівторок, він зазначив, що має також підозру, що обшуки стосуються майна у приміщенні на вулиці Симона Петлюри, яке торік Нацбанк передав судовій адміністрації під Рівненський міський суд. Частину обладнання та меблів звідти передали на суди. Пан Вдовиченко каже, що усе було законно. А стільці з написом «банк», які вилучили в офісі його дружини, запевняв, належали не Нацбанку, а збанкрутілому відділенню банку у Костополі. Мовляв, фірма дружини надає в оренду приміщення для банків, а частина з них закрилася, так і не оплативши всі борги, натомість залишила меблі та навіть банкомат.

  Поки триває розслідування і не оголошено нікому про підозру, розкривати деталі справи правоохоронці не хочуть. А поки вони мовчать, Віктор Вдовиченко вирішив «атакувати» першим і звинуватив поліцію у… крадіжці. Мовляв, гроші з його хати вилучили незаконно. Хоча скільки саме — п.Вдовиченко не говорить.

  За 2017 рік Віктор Вдовиченко з дружиною Галиною задекларували шість соток землі у Рівному, 15 — у Стоянці Києво-Святошинського району, 18 — у Колоденці, будинок на 163 «квадрати» у Рівному та на 409 кв. м у Колоденці, три квартири у Києві та одну в Рівному, а також адмінбудівлю у Сарнах. Дружина Вдовиченка має «Mercedes-Benz GL350CDI» 2010 року, підприємство «Віган В» та частки у товариствах «Аптека-Центр», Завод мінеральних вод «Маломидська» та «Торговий дім Пересопниця». Попри бізнес, Галина Вдовиченко, відповідно до декларації її чоловіка за 2017 рік, декларує небагато доходів — лише зарплату, яка за 2017-й склала менше 42 тис. грн.

  Результат пошуку зображень за запитом "Те, що українські судді живуть не бідно, а їхні найближчі родичі зазвичай є напрочуд «вдалими бізнесменами», відомо усім і давно. Проте не тільки вони. Не став винятком і Віктор Вдовиченко, начальник обласного управління Державної судової адміністрації, у будинках якого на Грабнику та у Колоденці нещодавно провели обшуки. Начальник, який відповідає за утримання 18 місцевих судів на Рівненщині, живе настільки заможно, що не знає, скільки грошей є у нього вдома. Нічого, слідчі підрахують."

  Віктор Вдовиченко обшуки прокоментував так:

  — Було 11 обшуків, причому деякі, всупереч закону, у різний час. Мабуть, не вистачало працівників. У кримінальному провадженні, як мені стало відомо у день обшуків, написано, що я з якимсь підлеглим «вирішував питання розтрати». Але цим звинуваченням не передувала жодна ревізія, а без неї говорити про будь-які розтрати завчасно.

  Гроші у мене не вилучили, а радше викрали з дому. Кошти з хати було вивезено таємно слідчим та оперативним працівником, не повідомивши про це учасників процесу. Коли я попросив слідчого надати пакети, в які було запаковано кошти, щоб я міг звірити їх з описом банкнот, мені відмовили. А у мене добра зорова пам’ять: я помітив, що дуже вже вузенька «стрічка» у проекті опису банкнот. Гроші винесли з хати, коли відеофіксація не здійснювалася, бо закінчилася пам’ять на картці. Коли вже почав запитувати про них не тільки я, а й мої адвокати, слідчий сказав, що передав їх сторонній особі, яка кудись їх повезла. А у протоколі відсутні відомості про вилучення грошей. Я двічі повідомив про це на 102 і зафіксував у зауваженнях до протоколу. Просив би правоохоронні органи зареєструвати відповідне кримінальне провадження.

  Назвати точну суму, яку вилучили, не можу, але вона хіба трохи більша, ніж моя річна заробітна плата, і значно менша, аніж моя родина заробляє за рік. Хіба кожен знає, скільки у нього точно грошей у хаті є? Думаю, ніхто не знає. Але на кошти є документальне підтвердження. Були гроші племінників, які ми тримаємо на зберіганні, також кошти, які збирали на весільний подарунок дітям, заробітна плата та спадщина після смерті моєї мами.

  В управлінні вилучили оригінали документів, що взагалі заборонено законом. Не виключаю, що обшуки можуть бути пов’язані із ремонтами та обслуговуванням судів. Але ми маємо реально виконану роботу. В окремих ухвалах суду йшлося про матеріальні цінності колишнього управління Нацбанку на вулиці Симона Петлюри. Але у червні минулого року за рішенням уряду державне майно, яке належало Нацбанку, було передано нашому управлінню. Ми зробили інвентаризацію і поставили усе на облік. Опісля частину майна, як-от меблі, побутову техніку, передали у суди — усе задокументовано.

  Антон Крук, речник ГУ Нацполіції у Рівненській області:

  — Будь-які слідчі дії фіксуються на відеокамеру, тому звинувачення у тому, що кошти вилучили незаконно, що їх поменшало і т.п., не відповідають дійсності. Щодо самих обшуків, то ми не розголошуємо дані досудового розслідування. Як тільки у справі буде оголошено про підозру, тоді зможемо розказати більше.

  (Visited 164 times, 1 visits today)
 • 180x150