У Коропецькій ОТГ на Тернопільщині громада повстала проти голови за зловживання і корупцію

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Коропецькій ОТГ на Тернопільщині громада вимагає звільнення селищного голови. Позачергова сесія з цього приводу відбулась тут 30 січня 2019 року, але депутати селищної ради не відважились проголосувати за відставку голови.

  Результат пошуку зображень за запитом "коропецька отг"

  25 січня поліція відкрила кримінальну справу за фальсифікацію рішень і незаконну виплату грошей голові Коропецької ОТГ. Друга заява про кримінальну судимість голови на розгляді в правоохоронців і в судах, пише СТИК з посиланням на інтернет-видання «Погляд».

  Цьому передували кілька гучних скандалів.

  Місцеві активісти з’ясували, що селищний голова Володимир Мельник у 2015 році був судимий за кримінальний злочин і не мав права бути обраним на цю посаду. Але сьогодні він розпоряджається величезним бюджетом селища (22,5 млн. гривень), порушуючи закони і призначає собі фантастичну зарплату і матеріальну допомогу.

  Вся історія така.

  Перший великий скандал у Коропці стався наприкінці 2018 року: активісти дізнаються, що селищний голова В. Мельник маніпулював депутатами і прийняв рішення про виплату собі матеріальної допомоги в сумі 17 тис. грн. Далі він призначає собі зарплату на 2019 в сумі 23 тис. грн., що є величезними коштами для селища.  25 січня поліція відкриває кримінальну справу по цих фактах.

  А на початку січня людям стає відомо, що Коропецька ОТГ має бюджет на 2019 рік у розмірі 22,5 млн. гривень. Куди витрачаються такі кошти, громаді невідомо. Бо рішення селищної ради не публікуються, приймаються пакетами без обговорення, уся інформація закрита від громади.

  “Коропецька ОТГ – невелика громада, розташована в чудовому місці, на березі Дністра і має добрий туристичний потенціал. Тут є палац графа Бадені ХІХ ст., є гарна природа. Але через зловживання і бездіяльність посадовців, у селищі неосвітлені вулиці, жахлива дорога, погані умови у дитячому садочку, відсутність робочих місць”, – розповідає місцева активістка, волонтерка Світлана Дрозд.

  Людям увірвався терпець. Місцеві активісти за підтримки громади повстали проти свавілля голови і розпочали відкрито боротися з таким станом речей. 22 січня були подані дві заяви до поліції про вчинення селищним головою кримінальних злочинів. Сьогодні по одній відкрито кримінальне провадження, по другій проводиться перевірка.

  “Ми провели розслідування і виявили факти, що В.Мельник був судимий у 2015 році і за вироком суду не мав права обиратись на посаду селищного голови. У 2016 році за невиконання цього рішення суду, по В.Мельнику було відкрито друге кримінальне провадження, але йому вдалось уникнути відповідальності, справу закрили. Сьогодні подані нові заяви про злочин, але поліція не хоче займатись цими справами. Нам вдалось домогтись порушення справи по одному злочину – фальсифікації документів, по другому факту – судимостей, поліція бездіяльна. Мабуть розуміють, що доведеться пояснювати “дивні обставини” закриття справи 2016 року. Таке враження, що у голови “на місці все схвачено”, працює “принцип кругової поруки”. Якщо в одній маленькій громаді такі зловживання, то страшно уявити масштаби всієї України!” – каже адвокат Андрій Кавчук, який веде юридичний супровід цієї справи.

  Позачергова сесія 30.01.2019 відбулась, але депутатам не вистачило голосів для прийнття рішення про відставку селищного голови. Тож громада продовжує боротися за правду в судах, адже поліція та прокуратура виявились бездіяльними в цій справі.

  Хронологія подій:

  1. 2015 рік – селищний голова В.Мельник за рішенням суду визнаний винним за корупційний злочин, отримує 3 роки позбавлення волі, з відстрочкою виконання на 1 рік (умовно) і 1 рік – обмеження займати посади в місцевих радах. Після вироку мав бути відсторонений з посади, але залишився на ній.
  2. Жовтень 2015 – маючи непогашену судимість, В. Мельник йде кандидатом вже на вибори селищного голови Коропецької ОТГ і обирається знову.
  3. 2016 рік – поліція порушує  другу кримінальну справу по селищному голові В.Мельнику  за невиконання рішення суду і обрання на посаду всупереч судовій забороні
  4. 2018 рік – селищний голова В.Мельник, маніпулює депутатами і, приховуючи від громади, приймає рішення про призначення собі зарплати у розмірі 23 000 грн та виплату для себе матеріальної допомоги у сумі 17 000 грн
  5. 01.2019 рік – селищний голова ігнорує збори громади та вимоги активістів, не оприлюднює документів та інформації, зокрема щодо тих рішень, які приймає рада, бюджету і витрат.
  6. 01.2019 – до поліції активісти подають дві заяви про вчинення кримінальних злочинів селищним головою, поліція відкрила нове кримінальне провадження
  7. 01.2019 – відкрито кримінальне провадження за фальсифікацію рішень та незаконну виплату коштів селищному голові
  8. 01.2019 – за ініціативою місцевих активістів і депутатів, скликана позачергова сесія селищної ради для розгляду питання про звільнення В.Мельника з посади селищного голови
  9. 02, 04.02.2019 – розгляд в суді скарг активістів щодо бездіяльності слідчого поліції

  Уся інформація про цю ситуації висвітлюється у фб-групі «Коропець-Інфо» https://www.facebook.com/groups/527126974423248/?ref=share

  Голова ініціативної групи активістів Світлана Дрозд

  Адвокат Андрій Кавчук, який веде юридичний супровід справи,

  (Visited 162 times, 1 visits today)
 • 180x150