«Афера століття»: львівська суддя відмовила у поверненні трьох приміщень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суддя Личаківського районного суду Львова Галина Шеремета відмовилась повернути у власність громади міста три приміщення, які у 2016 році були відчужені за шахрайською схемою, відомою у ЗМІ як «Афера століття». Про це у четвер, 7 лютого, ZAXID.NET повідомила начальниця юридичного відділу управління комунальної власності Львівської міськради Світлана Бордіян.

  Результат пошуку зображень за запитом "«Афера століття»: львівська суддя відмовила у поверненні трьох приміщень"

  «У понеділок, 4 лютого, суддя прийняла рішення відмовити нам у задоволенні позову про витребування майна, яке з комунальної власності незаконно перейшло у власність Ірини Сандул та Людмили Малькової. Йдеться про приміщення за адресами Пекарська, 93 (площа 135 м2), Левицького, 22 (площа 38,9 м2) та чотирьох цілісних майнових комплексів загальною площею майже 4,5 тис. м2 на вул. Півколо, 14. Адвокати Сандул і Малькової принесли в суд копію трьох листів попереднього начальника УКВ ЛМР Євгена Климковича до БТІ, датовані 2009 роком, у яких він нібито констатував, що ці приміщення належать приватним особам. Суддя взяла ці листи до уваги і вирішила не витребовувати у Сандул і Малькової цю вкрадену у громади Львова нерухомість», – розповіла Світлана Бордіян.

  За її словами, юристи Львівської міськради вже зв’язувались з колишнім начальником міського управління комунальної власності Євгеном Климковичем, який очолював управління до 2013 року, однак він не пам’ятає, чи підписував подібні листи, пише СТИК.

  Ось так виглядають копії листів, які стали аргументом проти ЛМР у суді

  Як додала директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич, один з цих листів датований вихідним днем.

  «Мені взагалі складно якось прокоментувати чи навіть просто пояснити це рішення судді в юридичній площині. Суддя взяла до уваги навіть не листи, а дуже неякісні копії якихось листів, на яких практично нічого не можливо розгледіти, ні підписів, ні печаток. Там навіть немає чого на графологічну експертизу давати. Я впевнена, що управлінні не могли зареєструвати документ у вихідний день. Ми однозначно подамо апеляцію по усіх трьох приміщеннях і, можливо, поскаржимось на дії судді Галини Шеремети до Вищої ради правосуддя», – сказала Гелена Пайонкевич.

  ZAXID.NET наразі не вдалось зв’язатись із Євгеном Климковичем, щоб поговорити про листи до БТІ щодо цих приміщень, які він нібито підписував у 2009 році.

  За інформацією з рейтингу львівських суддів, який ZAXID.NET уклав на основі даних Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на суддю Галину Шеремету було подано 39 скарг і за рік вона розглянула 529 справ. У 2018 році вона переатестувалась, склавши суддівські іспити на 83,25 балів.

  Суддя Галина Шеремета вже була у центрі скандалу. У лютому 2016 року вона відмовила у притягненні до адміністративної відповідальності свого колеги судді Пустомитівського районного суду Володимира Мусієвського, якого спіймали на нетверезому водінні. Мусієвський припаркувався на «зебрі», а коли побачив патрульних спробував від’їхати. Патрульні зняли це на відео, але суддя Шеремета не побачила, що автомобіль рухався і скасувала протокол патрульних, хоча експертиза показала, що Мусієвський був п’яним.

  Нагадаємо, про аферу, за якою у власність львівських підприємиць Ірини Сандул та Людмили Малькової перейшли десятки комунальних приміщень у Львові, першим повідомив ZAXID.NET у листопаді 2016 року у розслідуванні «Афера століття». Ірина Сандул та Людмила Малькова – це дві львів’янки, які займаються бізнесом, пов’язаним із орендою та продажем нежитлових приміщеь.

  Юристи Львівської міської ради досі у судах добиваються повернення вкрадених аферистами приміщень у власність громади Львова. Поліція і прокуратура також розслідують справу і навіть мають підозрюваних – Артема Шпоту та Сергія Соболя, які як підставні особи були проміжними ланками у схемі відчуження нерухомості на користь підприємиць. Однак ні Ірині Сандул, ні Людмилі Мальковій досі не оголошено підозру і в них навіть не було проведено обшуків.

  (Visited 131 times, 1 visits today)
 • 180x150