Новопризначений голова Старосамбірської РДА – у реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8 лютого у Старосамбірській райдержадміністрації відбулося представлення нового очільника місцевої РДА Івана Грися. Як виявилося, його прізвище внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Призначати на посади держслужбовців осіб, які фігурують у цьому реєстрі, забороняє закон.

  Результат пошуку зображень за запитом "Новопризначений голова Старосамбірської РДА – у реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення"

  Іван Грись до свого призначення працював за строковим трудовим договором на постійній основі помічником народного депутата України Андрія Лопушанського. Паралельно за сумісництвом він також був директором з маркетингу ТзОВ «АППЕР ДЖОБ», пише СТИК з посиланням на Leopolis.news.

  Відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 19 «Право на державну службу» Закону України «Про державну службу», на державну службу не може вступити особа, яка «піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили». Як видно з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, рішення Старосамбірського районного суду про притягнення І.М.Грися до відповідальності за корупційне правопорушення набуло законної чинності в червні 2017 року.

  Однак у листопаді того ж року народні депутати України внесли зміни в ЗУ «Про державну службу», суть якої полягала в тому, що дія цього закону не поширюється на голів місцевих державних адміністрацій, їхніх перших заступників та заступників. Виходить своєрідний управлінський парадокс: державними службовцями керують особи, на яких не поширюється відповідний закон. Й обмеження щодо не призначення головою РДА чи ОДА через присутність їхнього прізвища в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, буцімто на них не поширюються.

  Але в статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» серед підстав припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій є чітка норма для звільнення: набуття законної чинності обвинувального вироку суду. Тобто, якщо дотримуватися букви й духу закону, то особу, проти якої такий вирок набув законної чинності, мають звільнити. А тим паче, таку особу не можуть призначати на відповідну посаду. Бо, крім правових норм, є ще й моральні. Не може керувати державним органом особа, яка вчинила корупційне правопорушення. І цієї норми до останнього часу свято дотримувалися в Адміністрації Президента України, яка завжди здійснює ретельну перевірку кандидатів на посади голів адміністрацій. Але у випадку із призначенням очільника Старосамбірщини бюрократична машина Банкової, очевидно, десь дала збій.

  Нагадаємо, що попереднього голову Старосамбірської РДА Ореста Бонка Петро Порошенко звільнив із займаної посади 3 грудня минулого року згідно з поданою ним заявою.

  Теперішній керівник Старосамбірської райдержадміністрації І. Грись народився 8 лютого 1964 року. 1988-го закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Після його закінчення до 1998 року працював заготівельником лісу колгоспу «Жовтневі сходи». З жовтня 1998-го до квітня 2002 року був генеральним директором ТзОВ «Інноваційний парк «Смільниця». З квітня 2002-го до листопада 2015 року – міський голова м. Старий Самбір (член Народного Руху України). На місцевих виборах 2015 року, будучи тоді вже членом політичної партії УДАР, знову балотувався на посаду міського голови, але програв вибори на 10 років молодшому та позапартійному Ігореві Трухиму.

  На посаді помічника нардепа Іван Грись заробив торік 71 880 гривень (2017 року – 61 740 грн), у фірмі «Салюс груп» за роботу за сумісництвом він отримав 19 375 грн зарплати. Ще 90 тис. грн доходу від відчуження рухомого майна отримала дружина. Хоча незрозуміло, що ж вона могла відчужити, якщо майна в неї не поменшало, а лише побільшало.

  До речі, з декларації пана Грися за 2017 рік також незрозуміло, яке ж майно він відчужив, бо земельна ділянка, нежитлове приміщення та гараж, які перебувають у його власності, вказані в декларації за 2016 рік, є так само і в декларації за 2017-й. У декларації пана Грися за минулий рік є розбіжності в розмірі земельної ділянки: набута 17.06.2009 року ділянка розміром у 116 м кв. збільшилася на 50 квадратних метрів.

  За 2018 рік Іван Грись задекларував 120 тисяч гривень, 12 тисяч доларів США та 300 євро готівкою, а його дружина Оксана – 25 тисяч грн. Хоча ще 2017 року вона декларувала 250 тисяч гривень, 8 тисяч доларів США та 5 тисяч євро.

  Дружина пана Грися торік отримала 431 тисяч грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю та 14 тисяч гривень страхових виплат. Вона також є власницею родинного авто «NISSAN» (X-TRAIL), трьох земельних ділянок, нежитлового адміністративного будинку (площею 297,4 м кв.), складу-майстерні (площею 216,9 м кв.) та іншого нежитлового приміщення (площею 140,2 м кв.).

  Нагадаємо, що, відповідно до чинного законодавства, голови місцевих державник адміністрацій не можуть займатися підприємницькою діяльністю. Тому після призначення Івана Грися очільником Старосамбірської районної державної адміністрації Львівської області він мав би звільнитися з посади директора з маркетингу ТзОВ «АППЕР ДЖОБ».

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150