Українські чиновники не задекларували понад 8 мільярдів гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що посадовці у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму понад 8,6 мільярда гривень.

  Пов’язане зображення

  Такі результати перевірок декларацій оприлюднило НАЗК, інформує СТИК.

  Зазначається, що протягом 2017-2018 років у сфері фінансового контролю агенція склала 273 обґрунтовані висновки, з них 99 – щодо декларування недостовірних відомостей, 5 – щодо незаконного збагачення, 169 – щодо умисного неподання декларацій.

   

  Відповідно до закону, лише у 2018 році, направлено обґрунтованих висновків до: НАБУ – 40, до Національної поліції – 178 і до органів прокуратури – 36.

  Також було складено та направлено до суду 356 протоколів про адміністративні правопорушення: 22 – декларування недостовірних відомостей, 179 – несвоєчасність подання декларації, 155 – порушення порядку повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

   

   

  Водночас НАЗК зазначає, що за законом не має функцій слідства, права бути суб’єктом судового процесу і не є каральним органом.

  На Національне агентство законодавством покладена превентивна місія запобігання корупції, формування в суспільстві культури доброчесності та нульової терпимості до проявів корупції“, – резюмується в заяві.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150