Новостворене підприємство з фіктивними документами виграло у Франківську тендер на 4 мільйони гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Експерти “Антикорупційної платформи” з’ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір.

  Результат пошуку зображень за запитом "Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір"

  У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли бюджетні установи укладають угоди з підрядниками ледь не відразу після їх реєстрації, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  Яскравий приклад – закупівля робіт з капітального ремонту міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій біля будинків №198А-200 на вулиці Вовчинецькій. На відкриті торги, оголошені Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради у серпні 2018 року, подалося двоє учасників. Серед них ТОВ “Карпатновобуд”.

  Офіційну реєстрацію підприємство отримало 21 серпня 2018 року, а вже 28, тобто за тиждень, подало свою тендерну пропозицію на ці торги. Фактично підприємство було створено за кілька днів до участі у першому аукціоні. Та це не завадило йому здобути перемогу. У вересні Департамент підписав із “Карпатновобуд” договір на суму 4,3 мільйона гривень.

  Що цікаво, “Карпатновобуд” переміг у найперших торгах, де замовник вимагав від учасників підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт.

  Як не дивно, підприємство надало підтвердження такого досвіду: договір укладений з Вовчинецькою сільською радою на капітальний ремонт тротуару у селі Вовчинець, від церкви до моста, на більш ніж 700 тисяч гривень.

  Договір датований 23 серпня, тобто через два дні після офіційної реєстрації товариства “Карпатновобуд”.

  Втім, у системі Prozorro такої закупівлі немає. Але є аналогічна, від 3 вересня 2018 року, на капремонт цієї ж території в с. Вовчинець тим самим підрядником ТОВ “Карпатновобуд“. Збігаються сума і навіть номер договору. От тільки дати укладення – різні.

   

  Це свідчить про те, що один з них фіктивний. Ймовірно той, що укладений 23 серпня, адже саме завдяки йому “Карпатновобуд” зміг підтвердити досвід виконання аналогічних робіт і виграти тендер на 4 млн гривень. Цікаво, що до договору додається підписаний акт виконаних робіт, який підтверджує, що підприємство нібито зробило всі ремонтні роботи буквально за кілька днів: з 23 до 28 серпня.

  Договір наданий ТОВ “Карпатновобуд” у тендерній пропозиції

  Договір опублікований Вовчинецькою сільською радою у системі Prozorro

  Після виграшу в тендері на ремонт Вовчинецької на більш ніж 4 мільйони гривень підприємство перемогло в ще одних торгах, знову ж таки оголошених Департаментом ЖКГ Івано-Франківськоїх міської ради. Йдеться про ремонт міжбудинкових проїздів на вулицях Івана Павла ІІ – Івасюка на суму майже у 6 мільйонів гривень.

  Що цікаво, в обох тендерах, де переміг “Карпатновобуд”, його конкуренти під час аукціону не зменшували своїх цінових пропозицій. Невже інші учасники не були зацікавлені у перемозі на кількамільйонних торгах? Тож найнижча цінова пропозиція надходила від “Карпатновобуд”, що забезпечувало підприємству перемогу на аукціонах.

  Загалом на відкритих торгах підприємство змагалось двічі. Ще тричі замовники укладали з ним прямі угоди. Зокрема, Надвірнянська міська рада на ремонт вулиці Винниченка на суму 280 тисяч гривень.

  Ще дві угоди з “Карпатновобуд” уклала Вовчинецька сільська рада: уже згадуваний “подвійний” договір на ремонт вулиці на суму більш ніж 700 тисяч гривень та на ремонт вулиці Чумака у селі Вовчинець на майже мільйон гривень.

  Загалом “Карпатновобуд” здійснило ремонтних робіт за бюджетні кошти на 12 мільйонів гривень. Всі угоди укладались з підприємством у 2018 році.

  Додамо, що керівником і засновником товариства є Тарас Полатайко. До цього він очолював ТОВ “Західбудальянс“. На рахунку цього підприємства  здебільшого прямі угоди і ще кілька конкурентних закупівель. Найбільшу кількість прямих угод з ТОВ “Західбудальянс” укладали Надвірнянська міська рада та Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради.

  Ольга Ничай

  *Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією.

  Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

  (Visited 134 times, 1 visits today)
 • 180x150