Прикарпатський олігарх Олег Бахматюк все таки залишиться без лікеро-горілчаного заводу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Майже через 4 роки розглядів Нацбанк домігся вердикту про стягнення з структури власника Ukrlandfarming лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківську.

  Результат пошуку зображень за запитом "Олег Бахматюк"У одного з найзатятіших боржників України – власника агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка – настав «високоградусний» час розплати. Як з’ясувало видання «ОЛІГАРХ», на цьому тижні Національний банк зумів здобути принципову перемогу над «Станіславською торговою компанією», бенефіціаром якої офіційно є Бахматюк, інформує СТИК.

  «У рахунок часткового погашення заборгованості за кредитним договором від 13.10.2014 № 43, укладеним між Національним банком України та ПАТ« Всеукраїнський акціонерний банк »в загальній сумі 1,224 млрд грн … звернути стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором від 13.10.2014, укладеним між національним банком України і ТОВ «Станіславська торгова компанія» на наступне нерухоме майно: цех по виробництву лікеро-горілчаних виробів, який знаходиться за адресою Івано-Франківськ, вул. Промислова, 29. Визначити спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів»- йдеться в резолютивній частині рішення господарського суду Києва, прийнятого 11 лютого 2019 р.

  Зазначений цех загальною площею 9406,1 кв. м. «Станіславська торгова компанія» гордо називала своїм лікеро-горілчаним заводом, який був запущений в 2006 році. Але так було до моменту, коли Бахматюк перетворився в одного з головних боржників НБУ.

  За його власними словами, він взяв $ 2 млрд кредитів і вклав їх на території України, «побудувавши те, що до нас ніхто не будував», маючи на увазі, очевидно, агрохолдинг Ukrlandfarming. Проблема лише в тому, що борги він вперто не повертає – як стороннім кредиторам, так і колись пов’язаних з ним банкам VAB і «Фінансова ініціатива».

  «Бахматюк в своєму інтерв’ю сам визнає, що його заборгованість перед банками та іноземними інвесторами перевищує вартість компанії. А якщо у вас боргів більше, ніж активів, то ви хто? Банкрут! Нашому ринку треба навчитися вживати це слово »- так свого часу описала суть того, що відбувається екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва.

  Завдяки їй з ринку були виведені банки Бахматюка – VAB і «Фінансова ініціатива», що видали структурам з орбіти свого акціонера, за даними Гонтаревої, близько 28 млрд грн.

  Фактично вони були «пилососами», за допомогою яких гроші, які залучаються під високі відсотки у населення, вкладалися в бізнес Бахматюка.

  «У VAB таких кредитів було 70%, у Фінансовій ініціативи – 96%. Це не тільки позики «Укрлендфармінг»: там же величезна кількість компаній, пов’язаних з акціонером », – зазначила Гонтарева.

  Суперечка за лікеро-горілчаний завод Бахматюка, оператором якого в останні кілька років вважалася формально не пов’язана з ним «Карпатська горілчана компанія» (її засновником записаний Тарас Фатула, колишній член наглядової ради агрохолдингу «Авангард» Бахматюка), можна сміливо називати екстраординарним. НБУ подав позов до компанії Бахматюка ще в квітні 2015 року – тобто, майже 4 роки тому. А вже в червні 2015 року в справу вступила «група підтримки» відповідача. Тоді з ініціативи ТОВ «Станіславська торгова компанія» була призначена судово-економічна експертиза, проведення яких доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

  Як результат, розгляд позову НБУ було зупинено до отримання висновків експертів. А вони з ними не поспішали, і впоралися тільки через два роки – в липні 2017 г. Правда, вийшло це у них не дуже вдало, оскільки в тому ж місяці «Станіславська торгова компанія» зажадала повторну експертизу в іншому НДІ судових експертиз Міністерства юстиції – Дніпровському або Харківському. Суд сперечатися з цим не став і завантажив роботою Дніпровський НДІ судових експертиз. У ньому впоралися трохи швидше, ніж кияни, але не набагато.

  При цьому факт залишається фактом – експерти Мін’юсту визначали вартість активу площею менше 10 тис. Кв м на протязі майже чотирьох років. І весь цей час зазначений актив приносив доходи як «Карпатської горілчаної компанії», яка виробляла на ньому горілку, так і «Станіславської торгової компанії», якій належать ТМ, під якими ця горілка продається – перш за все, «Франківська» і Frankoff.

  Як так вийшло, що підлеглі міністра юстиції Павла Петренка за фактом допомогли компанії Бахматюка на 4 роки зв’язати руки Національному банку України? Джерела «ОЛІГАРХА» стверджують, що Бахматюк і Петренко є близькими друзями. «У них дружні стосунки, вони відвідують дні народження один одного, у них багато спільних позицій» – стверджує джерело «ОЛІГАРХА». Раніше журналісти вже фіксували Бахматюка і Петренко на неформальній зустрічі в одному з найдорожчих ресторанів Києва. У світлі чого стиль роботи судових експертів, підзвітних відомству Петренко, в справах його хорошого друга Бахматюка, може мати логічне пояснення.

  Правда, незважаючи на це, НБУ в останні місяці вдалося прорвати захист свого боржника відразу по декількох напрямках. Як писав «ОЛІГАРХ», в листопаді 2018 року на малій батьківщині Бахматюка господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов VAB Банку, що знаходиться під управлінням ФГВФО, до Івано-Франківського м’ясокомбінату – одному з ключових м’ясопереробних активів Ukrlandfarming.

  Суд звернув стягнення на цілісний майновий комплекс підприємства, розташований на вул. Симона Петлюри в Івано-Франківську, який був переданий в іпотеку банку в 2012 році. У цій справі, як і в багатьох інших, було рішення про проведення судової експертизи з ініціативи м’ясокомбінату Бахматюка, який потім відмовився її оплачувати, але в підсумку це йому сильно не допомогло.

  Тоді ж госпсуд Київської області за позовом НБУ стягнув майновий комплекс ТОВ «Птахофабрика Київська» в Пухівці (Броварський район) площею 126 тис. Кв. м в рахунок вже згаданого боргу неплатоспроможного банку Бахматюка перед НБУ. Незадовго до цього госпсуд Черкаської області задовольнив позов НБУ до інвестиційної компанії «Агросоюз-РП» і стягнув майновий комплекс Мліївської птахофабрики, а госпсуд Дніпропетровської області за позовом все того ж Нацбанку стягнув майновий комплекс Жовтоводського М’ЯСОПРОДКОМБІНАТ.

  Всі ці активи пов’язують з Бахматюком, якому незабаром доведеться пережити ще одну непросту втрату. Ні для кого не секрет, що партія «Народний фронт» Арсенія Яценюка, за квотою якого Петренко очолив Мін’юст, вже є політичним трупом. І при будь-якому результаті президентських виборів в цьому році один Бахматюка гарантовано покине насиджене місце в Мін’юсті.

  (Visited 479 times, 1 visits today)
 • 180x150