Цьогоріч НАБУ притягнуло до відповідальності 476 осіб, з них 7 – у «справі Дубневича»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За підсумками роботи за січень 2019 року Національне антикорупційне бюро України притягнуло до відповідальності 476 осіб. Серед них – семеро фігурантів справи про розкрадання на Укрзалізниці. У НАБУ вважають організатором схеми народного депутата Ярослава Дубневича, на якого вже скеровано у Верховну Раду подання про зняття депутатської недоторканності.

  Пов’язане зображення

  Про це повідомляє прес-служба НАБУ, пише СТИК.

  Як повідомляється, 166 осіб підозрюються у вчиненні правопорушень, факти яких розслідують детективи НАБУ під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

  «Ще 310 осіб притягнуті до відповідальності як обвинувачені у справах щодо топ-корупції. Такими є підсумки роботи НАБУ і САП станом на кінець січня 2019 року», – йдеться у повідомленні.

  Також зазначається, що упродовж попереднього місяця повідомлено про підозру низці осіб, причетних до скоєння резонансних злочинів.

  Так, загалом 15 осіб стали підозрюваними у рамках розслідувань двох епізодів корупції на ПАТ «Укрзалізниця». Йдеться про факт заволодіння 93 млн грн внаслідок закупівлі за завищеними цінами стрілочної продукції (т. зв. «справа Ярослава Дубневича») та про заволодіння понад 98 млн грн у результаті закупівлі за завищеними цінами пального.

  «У роботі детективів наразі 693 кримінальні провадження. У 180 справах, розслідування яких НАБУ і САП завершили, суд має ухвалити рішення. В тому числі й у кількох справах, скерованих до суду у січні: стосовно екс-керівника Держекологічної інспекції, якому інкримінується декларування недостовірної інформації, та стосовно викритого на хабарі співробітника Генеральної прокуратури України», – додали у відомстві.

  Нагадаємо, у кінці січня двом помічникам народного депутата Ярослава Дубневича повідомлено про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

  А 15 січня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

  Усім їм вже обрано запобіжні заходи.

  Для самого ж народного депутата Ярослава Дубневича, якого вважають організатором схеми, НАБУ та САП підготували в ГПУ подання у Верховну Раду для зняття недоторканності. Документи готували скеровувати у парламент на середину січня, але на даний момент ГПУ та САП взялися доопрацьовувати їх.

  Слід додати, що НАБУ також розслідує справу щодо недостовірного декларування активів Богданом Дубневичем. 6 лютого, після майже півторарічної перевірки НАЗК, матеріали справи надійшли детективам.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150