Кому мер Тернополя зливає бюджетні гроші

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Після обрання мером Тернополя Сергія Надала розпочались масштабні роботи з капітального та поточного ремонту з заміною асфальтного покриття на бруківку. Здавалося б, нічого поганого в цьому немає. Але це, якщо не дивитися, хто ці роботи виконує, або правильніше буде сказати, «освоює» наші з вами гроші.

  Результат пошуку зображень за запитом "мер Тернополя"

  А дані роботи в більшості випадків виконують ТОВ «ТОМ-Інвестбуд», ПМП «Нортон» та ФО-П Мазурик Віталій Романович. Всі ці структури є власністю братів Мазуриків – Віталія та Василя. А головним у цьому ланцюжку є не хто інший, як «свободівський» міський голова Тернополя Сергій Надал, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  ТОВ «ТОМ-Інвестбуд» в період з 2009 року по поданий час уклало 178 угод з бюджетними установами та організаціями на суму близько 188 млн. грн. Найбільшим бюджетним розпорядником коштів при цьому є управлінням житлово-комунального господарства благоустрою та екології Тернопільської міської ради та бюджетні організації Тернополя. Тільки управління ЖКГ уклало з структурами братів Мазурів 85 договорів на загальну суму майже 85 мільйонів гривень.

  І все йшло гладко до 2017 року, коли Тернопільською місцевою прокуратурою за матеріалами УСБУ в Тернопільській області порушено кримінальне провадження відносно посадових осіб ТОВ «ТОМ-Інвестбуд», які привласнили кошти місцевого бюджету на  суму 1,2 млн. грн. під час виконання робіт з капітального ремонту входу в парк ім. Т.Г. Шевченка.

  Виявилися, що представниками ТОВ «ТОМ-ІнвестБуд», всупереч норм чинного законодавства, в акти виконаних робіт, які упродовж тривалого часу (2015-2017 рр.) виконувались за кошти міської ради, вносились завищені відомості щодо вартості закуплених матеріалів, внаслідок чого загальна кошторисна вартість об’єктів будівництва зростала на 15-30%. За цей час ТОВ «ТОМ-ІнвестБуд» освоєно 100 млн. грн. коштів бюджету Тернопільської міської ради, таким чином за орієнтованими підрахунками збитки для міського бюджету становили не менше 20 млн. грн.

  Як дослідив Громадський інформаційний портал, у справі по привласненню коштів у особливо великих розмірах при реконструкції площі біля пам’ятника С. Бандері, правоохоронці порушили справу за ч. 3 ст. 190 «Шахрайство», та чомусь не порушили більш тяжкі статті кримінального кодексу України, а саме ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем», ст. 191 «Привласнення», а також 366 «Підробка документів службовою особою». Ба, більше, у ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру директору ТОВ «ТОМ-ІнвестБуд» вже за ч. 2 ст. 367 «Службова недбалість», тобто відбулося перекваліфікування статті на більш м’якшу. Найпевніше, це сталося не випадково, адже у Тернопільській міській раді приймаються чимало рішень на користь правоохоронних структур, очевидно, це і є платою Сергія Надала за кримінальні справи, які спускаються по гальмах.

  (Visited 233 times, 1 visits today)
 • 180x150