Австрія взялася за розслідування відмивання грошей збанкрутілих українських банків

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Антикорупційна прокуратура Австрії розслідує кримінальне провадження проти 30 осіб, серед яких є українці, у справі про відмивання грошей, які належали власникам українських збанкрутілих банків.
  Результат пошуку зображень за запитом "Австрія розслідує відмивання грошей збанкрутілих українських банків"

  Зазначається, що у прокуратурі розслідують справу про незаконне виведення з рахунків австрійського банку Meinl Bank близько 385 мільйонів доларів та 75 мільйонів євро, які належали українським збанкрутілим банкам. Кошти вивели в офшори у 2014-2015 роках, відтак з рахунків австрійського банку зникли кошти, які збанкрутілі банки мали виплатити вкладникам.

  Зокрема, мова йде про кошти банків «Південкомбанк», «Терра Банк», «ВіЕйБі банк», «Міський комерційний банк» та банку «Київська Русь».

  Схема працювала так: австрійський банк за вказівкою власників українського банку видавав гроші підконтрольній українцям офшорній компанії під поручительство грошей на рахунку в цьому ж австрійському банку. Як наслідок, кредит не повертався, а «гарантійні» гроші перераховувались до офшору.

  Окрім Австрії, подібне розслідування почали у Ліхтенштейні.

  За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України, за допомогою такої схеми з України вивели близько 846 мільйонів доларів та 75 мільйонів євро у 2014-2015 роках. Причетними до такого відмивання були 14 українських банків, пише СТИК з посиланням на Громадське.

  Нагадаємо, НАБУ знайшло прояви української корупції у 65 країнах світу.

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150