Посадовців франківської лікарні підозрюють у незаконному відчуженні медичних приладів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івана-Франківська центральна міська клінічна лікарня купила оксигенатор, а відтак через благодійний фонд продала його невідомим особам.

  Результат пошуку зображень за запитом "Посадовців франківської лікарні підозрюють у незаконному відчуженні медичних приладів"

  Про це йдеться в ухвалі Івано-Франківського міського суду.

  Івано-Франківський відділ поліції відкрив кримінальне за фактом розтрати матеріальних цінностей та бюджетних коштів посадовими особами Івано-Франківської ЦМКЛ під час закупівель протягом 2017-2018 років, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  Під час  досудового розслідування встановлено, що в квітні 2017 року посадовці лікарні купили медичні прилади – оксигенатори для дорослих, марки ІNSPIRE з комплектом магістралей для екстракорпорального контуру загальною вартістю 39 900 грн.

  Вже у жовтня 2017 року цей прилад за документами був безкоштовно переданий БО “Фонд сприяння розвитку охорони здоров’я та вдосконалення медичного обслуговування населення” із зазначенням вартості в розмірі 13 300 грн.

  Однак, за показами головної бухгалтерки фонду, оксигенатор до благодійної організації фактично не передався, а був реалізований невідомій особі в жовтні 2017 року.

  За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

  За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, БО “Фонд сприяння розвитку охорони здоров’я та вдосконалення медичного обслуговування населення” очолює заступник головного лікаря Івана-Франківської ЦМКЛ Олег Ціхонь.

  За клопотанням слідчих, суд доручив провести автотоварознавчу експертизу у кримінальному провадженні і з’ясувати, яка ринкова вартість аналогічного оксигенатору станом на жовтень 2017 року, коли за версією слідства, посадовці лікарні продали медичний прилад.

  Оксигенатор призначений для насичення крові киснем і видалення з неї вуглекислого газу. Зазвичай використовується під час кардіохірургічних операцій або для поліпшення кровообігу у людей, які страждають від захворювання серця або легенів.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150