Суд на Буковині виправдав лікаря, яка брала гроші з учасників бойових дій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В суді вирішили не визнавати отримані від пацієнтів 12 тисяч гривень хабарем, а вважають ці кошти допомогою госпіталю.

  Результат пошуку зображень за запитом "хабар лікар"

  Першотравневий районний суд міста Чернівці виправдав завідуючу поліклінічним відділенням «Чернівецького обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни», яку звинувачували у вимаганні та отриманні систематичних хабарів за вплив щодо рішення про надання інвалідності для пацієнтів. Також суд виправдав і двох ветеранів Афганістану, які давали гроші медику за позитивне рішення. Про це йдеться на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

  В обвинувальному акті йшлося про те, що завідуюча поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни», наділена повноваженнями голови лікарсько-консультативної комісії, отримувала у 2013 році від трьох учасників бойових дій в Афганістані 12 тисяч гривень. За ці кошти вона впливала на рішення щодо отримання ними певної групи інвалідності.

  Двох із цих ветеранів війни також звинувачували у наданні хабара. У третього, за матеріалами слідства, обвинувачена сама вимагала хабара і тому він змушений був платити.

  Під час судового розгляду усі обвинувачені не визнали своєї вини. Хоча й не заперечували того, гроші надавалися. Але медик запевняла суд, що отримала від учасників бойових дій гроші “не у якості хабара, а у якості благодійної допомоги поліклінічному відділенню госпіталю”. Крім того, вона запевняла суд, що її посада не є вирішальною при наданні групи інвалідності, пише СТИК з посиланням на ІА АСС.

  Слідом за лікаркою не визнали своєї вини і ветерани війни в Афганістані, які засвідчили, що вони надавали медику гроші не для хабара, а для потреб госпіталю.

  Також суд врахував і те, що докази правопорушення, в тому числі і знайдені під час обшуків гроші, були зібрані з певними порушеннями. Тому суд не взяв їх до уваги.

  Врешті-решт, суд виправдав усіх трьох фігурантів цієї справи. Арешт, накладений на майно обвинуваченої лікарки, в тому числі і на гроші в конвертах з її кабінету, зняли. Сплачені нею штраф і заставу загальною сумою понад 40 тисяч гривень суд повернув медику. Інші гроші, які фігурують у справі, повернули у власність госпіталю.

  У прес-службі прокуратури Чернівецької області повідомили, що будуть оскаржувати дане рішення суду у встановленому порядку.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150