Операція “Баум” 3.0: оточення Зеленського наварило десятки мільйонів на “гуманітарних” масках

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Маски, які представники Офісу президента завезли в Україну за завищеними цінами, прикриваючись гуманітарними вантажами, продавали втридорога на тендерах і державним установам.

  Операція

  Про це у третій частині свого розслідування щодо операції “Баум” написала у Facebook журналістка Світлана Крюкова, пише СТИК з посиланням на OBOZREVATEL.

  За її даними, всі комерційні вантажі, які в медійній площині подавалися Офісом президента як гуманітарні, були продані. Як приклад Крюкова навела державні закупівлі, в рамках яких компанія “Укргазвидобування” за двома договорами від 22 квітня купила маски, респіратори і дезінфектанти без зазначення кількості кожного найменування на загальну суму в 58 млн гривень ще й з ПДВ.

  Операція "Баум" 3.0: оточення Зеленського наварило десятки мільйонів на "гуманітарних" масках

  Операція “Баум” 3.0: оточення Зеленського наварило десятки мільйонів на “гуманітарних” масках

  “Якщо перший уряд профанів продав з країни всі маски на експорт, то другий – почав завозити все це назад, тільки втридорога. У розрахунку на дурня, на те, що ніхто нічого не зрозуміє, ніхто нічого не дізнається. Гуманітарні вантажі виявилися негуманітарними, хоча розмитнювалися за нульовою ставкою і без ПДВ”, – висловилася журналістка.

  “Хороша історія про те, як Офіс президента сприяв контрабанді засобів індивідуального захисту, звільняючи вантажі від мит і ПДВ. А потім посприяв у придбанні цих самих засобів індивідуального захисту держкомпаніями за подвійною, а в деяких випадках за потрійною ціною. Ось де чорт і деталі”, – підсумувала Крюкова, пообіцявши продовжити резонансне розслідування.

  Пізніше з’ясувалося, що ідея доставки захисних засобів з Китаю на “Мрії” належала президенту Володимиру Зеленському.

  “Він вважав, що це буде духопід’ємна річ під час епідемії – задіяти найбільший в світі літак в доставці вантажу для боротьби з коронавірусом”, – зазначила Крюкова.

  Також, за словами джерела в Офісі президента, на Банковій заперечують можливість будь-якої корупційної змови.

  “На питання чи знали на Банковій, що напередодні прильоту Мрії “Епіцентр” виграв два тендери держпідприємства “Укргазвидобування” на поставку медичних товарів на 58 мільйонів гривень на умовах 100% передоплати (тобто, виходить, що держкомпанія в значній мірі профінансовано і політ “Мрії”, і закупівля товарів “Епіцентром”), джерело говорить, що Офіс президента був не в курсі цієї угоди”, – уточнила журналістка.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150