Військова прокуратура затримала офіцера ГУ Нацполіції у Житомирській області на хабарі у 20 тисяч гривень.
Про це 5 травня у Facebook повідомила пресслужба військової прокуратури Центрального регіону України, передає СТИК.
«05.05.2020 військовою прокуратурою Житомирського гарнізону Центрального регіону України в рамках контролю за вчиненням злочину задокументовано факти систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди в загальному розмірі 20 тис. грн начальником одного із секторів реагування патрульної поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області. За вказані кошти капітан поліції обіцяв «не втручатися» у підприємницьку діяльність, пов’язану із перевезенням та складуванням лісопродукції», – йдеться у повідомленні.
Після одержання чергової частини неправомірної вигоди в розмірі 12 тис. грн зловмисника затримала військова прокуратура Житомирського гарнізону спільно з Територіальним управлінням ДБР, розташованим у місті Хмельницькому, за оперативного супроводження ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області.
Санкція ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України передбачає поліцейському-хабарнику покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна.
Доповнено:
Після 17:00 год. 5 травня пресгрупа У СБУ в Житомирській області поінформувала, що керівника одного з підрозділів Нацполіції, який систематично отримував гроші з легальних перевізників лісопродукції, затримали в Житомирі.
«За попередньою версією слідства, поліцейський погрожував місцевим підприємцям створити штучні перешкоди при транспортуванні та зберіганні лісу у разі несплати данини. Сума залежала від кількості рейсів та обсягів продукції на складах. За оперативними даними, щомісячно з кожного підприємця поліцейський отримував від 30 до 50 тисяч гривень», – повідомляють в УСБУ.
Співробітники спецслужби задокументували кілька фактів отримання грошей фігурантом від п’яти комерсантів. Правоохоронці затримали капітана поліції згідно зі статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України у Житомирі після передачі частини неправомірної вигоди від одного з підприємців.
Вирішується питання щодо повідомлення посадовцю поліції про підозру у вчиненні злочину та обрання міри запобіжного заходу. У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для документування інших фактів отримання неправомірної вигоди фігурантом справи.