НАЗК сплачувало майже 5 млн грн за оренду майна, яке коштує близько 3 млн грн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Впродовж трьох років Національне агентство з питань запобігання корупції орендувало обладнання в компанії «Алтаюр», вартість якого складала в різні роки від 2,37 до 3,2 млн грн. За оренду НАЗК сплатило підприємству 11,5 млн грн.

  За результатами внутрішнього аудиту було виявлено виявило факт зловживання під час забезпечення тривалої оренди обладнання для Єдиного реєстру декларацій та ознаки неправомірної вигоди в розмірі 9,4 млн грн., пише СТИК з посиланням на пресслужбу НАЗК.

  У січні 2020 року між «Алтаюр» та НАЗК розпочалися переговори щодо повторного укладання договору на оренду того ж самого обладнання. «Алтаюр» запропонувала встановити вартість оренди на 2020 рік у розмірі 5,1 млн грн. При цьому балансова вартість обладнання на поточний рік була визначена у розмірі 2,66 млн грн.

  Нове керівництво НАЗК відмінило відповідну закупівлю, оскільки запропоновані компанією умови не відповідали погодженим під час проведення переговорної процедури. «Алтаюр» зі свого боку не погодилася на перегляд умов оренди.

  Після цього НАЗК був проведений внутрішній аудит. Матеріали аудиту були передані Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). За результатами їх розгляду НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом корупційного правопорушення (ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу).

  За зверненням детектива НАБУ Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на обладнання як речовий доказ. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

  Зі слів адвоката компанії «Алтаюр», він подав заяву до Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо дій НАЗК, на підставі якої було відкрито провадження.

  Детальна інформація щодо цін та балансової вартості обладнання:

  Screenshot_2

  (Visited 76 times, 1 visits today)
 • 180x150