«Центренерго» перейшло на російське вугілля від оточення Коломойського замість палива з українських шахт

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фірми, представлені з Ігорем Коломой, за годину президентства Володимира Зеленського продала державну компанію «Центренерго», яка перевищила 1,5 мільйона тонн. Зрозуміло, що це російське вугілля, і в Україні видобуваєте вугілля необхідних марок.

  НАШІ ГРОШІ - «Центренерго» переходило на російське вугілля від ...

  Про це розповімо в сюжеті Алісі Юрченко для телепрограми « Наші гроші з Денісом Бігусом », передає СТИК.

  За даними держпорталу « Витрати », «Центренерго» з липня 2019 р. по квітень 2020 р. залучили 1,5 мільйона тонн вугілля у компанії «Синтез Ойл», «Нафта форс», «Рекорд Сістем» і «Азонекс».

  Державна податкова служба внесла кіпрських акціонерів фірми «Синтез Ойл» в перелік підконтрольних Ігорю Коломойському. Машина цієї компанії їздила в супроводі Володимира Зеленського, коли той був кандидатом в президенти. Засновником фірми «Нафта Форс» є менеджер з паливної групи «Авіас», пов’язаної з Коломойським. «Рекорд Сістем» і «Азонекс» теж мають низку перетинів із бізнесами Коломойського і використовували при імпорті вугілля тих самих митних декларантів, що й «Синтез Ойл» та «Нафта Форс».

  До літа 2019-го ці чотири фірми не займалися вугіллям. Після обрання президента Зеленського на «Центренерго» призначили менеджмент, Коломойський назвав «зрозумілим». Тоді вказані чотири фірми почали імпортувати вугілля з Росії і перепродавати держкомпанії.

  Сплеск імпорту вугілля з Росії спричинив кризу з вугіллям українським. «Центренерго» зменшило закупівлі у державних шахт, вугілля лежало на складах, а шахтарі не отримували зарплат.

  «Центренерго, куди ми відвантажуєм, 120% вугілля на складах заповнені. А заповнено чиїм вугіллям? Кожен місяць через Беларусь з Росії йде 500 тис тон вугілля різних марок,» – говорив у лютому 2020 р. Олександр Абрамов, голова Незалежної профспілки гірників  у Мирнограді.

  Так він пояснював, чому співробітники шахти «Капітальна» («ДП «Мирноградвугілля») протестують і відмовляються підійматися на поверхню через невиплати зарплат.

  Різні замовники в Україні купували російське вугілля за різною ціною. Наприклад, 7 грудня 2019 року на митниці були оформлені дві закупівлі. Вугілля марки Т російського «Сибэнергоугля» купили Трипільська ТЕС і «Синтез Ойл» за однаковою ціною – 1957 грн/т. У подальшому фірма з пулу Коломойського перепродала його на «Центренерго» по 2200 грн/т без ПДВ, тобто на 243 гривні дорожче від імпортної ціни Трипільської ТЕС.

  На тих обсягах, які посередники з орбіти олігарха скуповували в РФ і перепродавали Центренерго, така націнка могла скласти близько 300 млн грн.

  Нагадаємо, з червня 2019 р. «Центренерго» очолював Володимир Потапенко. Його призначили туди, коли президентом вже був Володимир Зеленський, а прем’єром лишався Володимир Гройсман. Фондом держмайна, який володіє 78% акцій Центренерго, керував Віталій Трубаров.

  Після зміни змісту кабіну та ФДМ Олексій Гончарук і Дмитро Сенниченко пропонували зміни керівництва, що має центринерго. Цей процес повинен бути розміщений у судах. А 29 травня 2020 р. Фонд держмайна врахував визнати в.о. гендіректора Олександра Корчинського. Він запевняє, що наражає центренерго, використовує вугілля власних шахтів.

  (Visited 71 times, 1 visits today)
 • 180x150