Суд розблокував перегляд рішення про конфіскацію 1,5 млрд доларів оточення Януковича

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розблокував можливість розгляду апеляції про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів коштів компаній, пов’язаних із президентом-втікачем Віктором Януковичем.

  Конфіскація 1,5 млрд доларів Януковича - суд розблокував перегляд ...

  Про це пише «Українська правда» з посиланням на прес-службу Верховного суду України, передає СТИК.

  Як повідомляється, 16 червня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув касаційні скарги представників юридичних осіб «Aldoza Investments Limited», «Wonderbliss Ltd», «Opalcore Ltd», «Erosaria Ltd», «Akemi Management Limited», «Loricom Holding Group Ltd», «Foxtron Networks Limited», які оскаржували ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 24 травня 2017 року.

  ККС Верховного суду скасував ухвалу апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

  Таким чином, ККС ВС розблокував розгляд апеляції на рішення суду, яке стало причиною спецконфіскації 1,5 млрд доларів в оточення Януковича. Повний текст постанови оголосять 22 червня 2020 року.

  Видання зазначає, що у травні 2017 року апеляційний суд Донецької області відмовився відкрити провадження та розглянути апеляцію на вирок Краматорського міського суду від 28 березня 2017 року щодо Аркадія Кашкіна, який до того визнав, що став фіктивним власником однієї з компаній олігарха-втікача Сергія Курченка.

  Навесні 2017 року Кашкін розповів слідчим, що продав свої паспортні дані для використання компаніями, пов’язаними з Курченком. Зізнання Кашкіна дали змогу конфіскувати у дохід держави 1,5 млрд з рахунків фірм, пов’язаних з Курченком.

  За даними опублікованого вироку Краматорського районного суду, у «справі про 1,5 млрд», Кашкін отримував 2 тис. доларів щомісяця за участь у злочинній організації та відмиванні її доходів. Його засудили до п’яти років позбавлення волі, але одразу ж звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном.

  Як відомо, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами. У квітні 2017 року «Ощадбанк» розпочав конфіскацію до держбюджету 1,5 млрд доларів активів режиму Януковича.

   

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150