Дружина Медведчука виявилась бізнес-партнером Коломойського у багатьох проектах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук окрім сфери медіа має тісні бізнес-зв’язки у металургії, енергетиці, логістиці нафтопродуктів із українським олігархом Ігорем Коломойським. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми: корупція в деталях».

  Дружина Медведчука виявилась бізнес-партнером Коломойського у ...

  Через низку задекларованих Медведчуком фірм, його дружина Оксана Марченко володіє частками в бізнесі одразу у декількох стратегічних сферах, а саме – в енергетичних компаніях: ПрАТ «Львівобленерго», ПрАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго»; металургійних заводах: ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» і АТ «Запорізький завод феросплавів»; логістичних компаніях, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу, передає СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (Smida), 88% акцій «Прикарпаттяобленерго» належать п’яти кіпрським фірмам. Кінцевим бенефіціаром цих фірм є дружина Медведчука.

  За даними кіпрського реєстру юридичних осіб, частки у цих фірмах за договором порівну поділені на двох кіпріотів. Як стверджують «Схеми», зазвичай, один номінальний власник тримає свою частку в інтересах бенефіціара. І дійсно, кіпріотка Анзеліка Пасенідоу, на якій зареєстрована половина акцій однієї з компаній, є довіреною особою Оксани Марченко. Це зроблено для того, щоб не «світити» ім’я кінцевого бенефіціара у реєстрах. Якщо ж компанія має кілька номінальних власників, то, як правило, це означає, що і володіють нею декілька бенефіціарів.

  Розслідувачі вважають, що таким чином Медведчук і Марченко можуть володіти щонайменше половиною кожної із цих кіпрських фірм. Тобто сумарно їм може належати 44% акцій «Прикарпаттяобленерго». Своєю чергою, в обленерго відповіли, що не володіють інформацією щодо частки родини Медведчука у власності підприємства.

  Схожа ситуація склалась із «Львівобленерго». У підприємстві 5% акцій належить близькій до Коломойського кіпрській фірмі, а до 44% акцій може належати Марченко. Також подружжя Марченко-Медведчук через кіпрські фірми пов’язане із «Запоріжжяобленерго»: їм може належати близько 12% акцій підприємства. Міноритарний пакет акцій вказаного облеренго належить ще одній фірмі-власниці близькій до Коломойського.

  Журналісти також виявили зв’язок родини народного депутата із великими металургійними підприємствами, які раніше зараховували до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

  У своїй майновій декларації Віктор Медведчук вказав, що його дружина є власницею ще чотирьох кіпрських фірм – Soltex Ltd, Matrimax Ltd, Tapesta Ltd та Walltron Ltd. Журналісти виявили, що Оксана Марченко володіє 50% цих компаній через задекларовані її чоловіком офшорні компанії з Британських Віргінських островів Seldon Ventures Ltd, Attolam Ventures Ltd, Geiora Management Ltd та Baikeens Investments Ltd.

  Усі ці чотири кіпрські компанії, відповідно до даних Smida, є власниками 82,7% акцій АТ «Запорізький завод феросплавів». Тож подружжя Медведчуків-Марченко сукупно володіє 41% акцій цього підприємства.

  Також у майновій декларації Віктор Медведчук зазначив, що його дружина є власницею трьох кіпрських фірм – Crascoda Holdings, Gazaro Ltd та Boundryco Ltd. Зокрема, вона володіє 50% частками у двох останніх через інші кіпрські фірми Vistormia Holdings Ltd та Ledisalio Holdings Ltd, хоча номінально вони записані на кіпріотів. Crascoda Holdings також зареєстрована на двох фізичних осіб з Кіпру.

  Ці три задекларовані нардепом кіпрські фірми, володіють 34,2% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь». Таким чином, родина Медведчука є кінцевим бенефіціаром щонайменше 17% акцій «Дніпроспецсталі».

  Журналісти також виявили зв’язок народного депутата від ОПЗЖ із логістичними підприємствами, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу

  У своїй декларації Медведчук вказав, що його дружина є власницею кіпрської Tominersa Investments Ltd. Ця компанія через низку інших кіпрських фірм, контролює близько 10% чотирьох одеських логістичних підприємств, які володіють та оперують інфраструктурними об’єктами в Одеському порту, а саме – ПрАТ з іноземними інвестиціями «Синтез Ойл», ПАТ «Ексімнафтопродукт», ПАТ «Одеснафтопродукт» та ТОВ «Укрлоудсистем».

  Як інформував ZAXID.NET, раніше журналісти повідомили, що Медведчук вказав у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію, яка фігурує у структурі власності ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1». Згодом адвокат Медведчука Ігор Кириленко підтвердив, що дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко, згідно з декларацією нардепа, є власницею компанії, яка присутня також у структурі власності “1+1” та володіє 8,22% акцій телеканалу.

   

  (Visited 85 times, 1 visits today)
 • 180x150