Фірма дружини нового міністра екології фігурує в кримінальній справі НАБУ — “Схеми”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Будівельна компанія “Київгідромонтаж”, власником акцій якої є дружина новопризначеного міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, фігурує у справі Національного антикорупційного бюро щодо зловживання владою або службовим становищем. Сам Абрамовський раніше був членом наглядової ради цієї компанії.

  Фірма дружини нового міністра екології фігурує в кримінальній справі НАБУ — "Схеми"

  У розслідуванні програми “Схеми: корупція в деталях” зазначено, що в 2017 році компанія виграда тендер державного підприємства “Укрводшлях” на ремонт Канівського судноплавного шлюзу на 20,9 мільйонів гривень. “Київгідромонтаж” мала замінити ворота цієї гідротехнічної споруди на Дніпрі. Гроші фірма отримала, але роботи не виконала. Тоді сказали, що “Укрводшлях” не надав дозволу на виконання робіт.

  Утім у державній компанії запевняли, що вказані роботи є “капітальним ремонтом”, а не будівництвом, посилаючись на висновок “Укрдержбудекспертизи”. Тоді підприємство вимагало у Господарського суду стягнути штраф з “Київгідромонтажу” за неналежне виконання договору, утім суд відхилив позов. Апеляцію на рішення не подавали.

  За словами журналістів, НАБУ у січні 2020 року розпочало кримінальне провадження через ймовірні збитки державі і слідчі розслідують дій службовців “Укрводшлях” та “Київгідромонтаж”. У відомстві підтвердили існування кримінальної справи за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу, утім жодній людині підозру не вручили.

  Гендиректор “Київгідромонтажу” Костянтин Гелюта повідомив журналістам, що вперше чує щодо про це провадження.

  “Ми не змогли виконати роботи, тому що замовник не отримав дозвіл на початок виконання будівельних робіт. Обладнання було виготовлене, але до монтажу приступити не змогли”, — зазначив він, додавши, що обладнання, яке постачала компанія, було якісним.

  У державному підприємстві “Укрводшлях” розповіли, що планують створити комісію, яка перевірить якість поставленого “Київгідромонтажем” обладнання.

  Роман Абромовський у коментарі журналістам заявив, що йому нічого не відомо про кримінальне провадження НАБУ щодо компанії його дружини.

  “Нічого не відомо (про це кримінальне провадження — ред.). Може і є, може немає. Я не займався і не займаюся оперативною діяльністю цього підприємства. Можливо і є якась неякісна поставка. Якщо є рішення суду, що вона неякісна, то це відомо, якщо ні — то це оціночне судження одного із контрагентів”, — зазначив міністр захисту довкілля.

  За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, 79% акцій ПАТ “Київгідромонтаж” належить Світлані Юрченко — дружині Романа Абрамовського, а сам він був членом наглядової ради підприємства до весни 2019 року.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150