Через невизначене правонаступництво ДАБІ держава може недоотримати 100 мільйонів штрафів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Відсутність правонаступництва Держархбудінспекції України завдасть збитків державі у понад 100 млн грн через ненадходження коштів від штрафних санкцій та позбавить будь-кого можливості оскаржити неправомірні рішення ДАБІ в судах. Про це пише у своїх блогах колишній директор Департаменту нормативно-правового забезпечення ДАБІ України Сергій Шевченко.

  Новини Львова: Навідниця з Львівщини ухилялась від служби, даючи ...

  Кабмін 13 березня ухвалив постанову № 218 про ліквідацію Держархбудінспекції без визначення її правонаступників.

  Іншою постановою № 219 того ж дня замість ДАБІ утворено три нових центральних органи влади, серед яких, зокрема, Державна інспекція містобудування (ДІМ), де також не визначено правонаступництво.

  Як зазначає Шевченко, ліквідація органу публічної влади обов’язково повинна тягнути за собою перехід його прав та обов`язків у порядку правонаступництва іншому органу. Адже у разі відсутності правонаступництва є значні корупційні ризики, що кошти від штрафних санкцій можуть не надійти до державного бюджету, а судові справи закритись через бездіяльність керівників нових органів.

  Відповідно до звіту про діяльність ДАБІ у 2019 році, торік за результатами проведених перевірок було накладено штрафних санкцій на суму 177,46 млн грн, з яких стягнуто до держбюджету вже стягнуто 22,49 млн грн. Ще 43,5 млн грн штрафів знаходиться на виконанні Державної виконавчої служби. А от решта понад 100 млн грн накладених штрафів оскаржується в судах різних інстанцій.

  Крім того, відсутність правонаступництва від ДАБІ до нового органу спричинить правову невизначеність щодо передачі дозвільних справ відносно десятків тисяч об’єктів будівництва та матеріалів перевірок, що створить додатковий хаос як для бізнес середовища, так і для громадян.

  Нагадаємо, у травні представники експертного середовища, зокрема, Національної спілки архітекторів України, Конфедерації будівельників України, ГО «Разом проти корупції», Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ відкрито звернулися до керівництва країни, вказавши на низку проблем, які створює запроваджена реформа сфери містобудування, і закликавши створити прозору процедуру експертних обговорень усіх подальших змін та кроків реформування галузі, яке має виваженим та системним.

  (Visited 74 times, 1 visits today)
 • 180x150