ЄСПЛ не дозволив вручити підозру екснардепу щодо заволодіння 54 мільйонами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Європейський суд із прав людини не дозволив Національному антикорупційному бюро оголосити підозру екснардепу Георгію Логвинському, якого підозрюють у причетності до корупційної схеми з заволодіння 54 мільйонами гривень.

  ЄСПЛ не дозволив вручити підозру екснардепу щодо заволодіння 54 мільйонами

  “Європейський суд із прав людини не дозволив НАБУ і САП притягнути екснародного депутата, одного з контролерів компанії “Золотий мандарин ойл”, до кримінальної відповідальності за організацію корупційної схеми з заволодіння 54 мільйонами гривень. Слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення йому про підозру, однак через його імунітет як близького родича судді ЄСПЛ, правоохоронні органи потребували дозволу цього суду для вчинення відповідної процесуальної дії”, – повідомляє пресслужба бюро.

  Зазначається, що рішення ЄСПЛ, яке було ухвалене 6 липня, стосується лише одного з фігурантів розслідування і фактично унеможливлює повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету.

  За даними відомства, досудове розслідування стосовно решти шести учасників корупційної схеми, серед яких — колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, перший заступник міністра юстиції, бенефіціар приватної компанії та ще три особи, наближені до екснардепа, — триває.

  “Всі ці учасники схеми, розслідуваної в межах кримінального провадження, отримали підозри, а Вищий антикорупційний суд визнав ці підозри обґрунтованими та обрав підозрюваним запобіжні заходи”, – заявили у НАБУ.

  В антикорупційному бюро додали, що спроби притягнення до кримінальної відповідальності близьких родичів суддів ЄСПЛ є одиничними, а Україні такої практики взагалі не існувало.

  “Така ситуація ускладнила роботу слідства, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на суть рішення, ухваленого ЄСПЛ щодо родича судді цього суду. Ми уважно проаналізуємо рішення Європейського суду з прав людини й врахуємо його аргументи у роботі слідства”, – сказано у заяві відомства.

  Мова йде про екснардепа Георгія Логвинського. Як він сам розповів у Facebook, ЄСПЛ виніс “історичне рішення”.

  “Суд повністю відкинув доводи Генеральної прокуратури та НАБУ, і це не дивлячись на те, що відповідно до Генеральної угоди “Суд не тільки може, а й зобов’язаний зняти імунітет якщо це заважає слідству”, що означає що лише наявність формальної підстави для розслідування досить для зняття імунітету. Однак, суд не вважав за потрібне ставити на розгляд факти “справи””, – розповів він.

  За його словами, ЄСПЛ нібито довелося констатувати порушення міжнародного права і наявність таких фактів як протиправний тиск на учасників процесу (адвокатів, свідків, експертів), незаконні негласні слідчі дії тощо.

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150