Голова Податкової нарахував “скрученого” ПДВ на 40 мільярдів гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Державна податкова служба оцінює обсяги “скрученого” податку на додану вартість у 40 млрд грн на рік; причиною цього явища у відомстві називають, зокрема, тіньові відносини в сільськогосподарській сфері.

  Про це в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” розповів голова ДПС Олексій Любченко, пише Укрінформ.

  “На жаль, Уманський міністр фінансів у березні 2020 року – ред.) мав рацію. Він не був близький за сумою (у травні 2020 року, за даними ексміністра, скрутки ПДВ становили 1,9 млрд грн). Чиста класика: попит на скрутки ПДВ формує пропозицію. А попит є. Розмір цього попиту я приблизно вже підрахував. Перше – це сільсгоппродукція. Та, яку треба легалізувати”, – зазначив міністр.

  На його думку, навіть “безрукий” господар матиме мінімум 15 тис. грн з гектара. Тобто з 10,4 млн га землі, які належать “одноосібникам”, отрмимуємо продукції на на 150 млрд грн, які слід легалізувати. А це 25 млрд НДС, підсумував міністр.

  Любченко розповів й інші схем на ринку закупівлі та реалізації сільгоспопродукції, незаконного переміщення товарів.

  За словами голови ДПС, одна з основних схем прикриття – це продаж цигарок за готівку. За розрахунками, за такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають цигарки, але потім нібито повертають їх як нереалізовані.

  “Тільки на цих прикладах я легко нараховую 40 млрд грн “скрученого” ПДВ”, – заявив міністр.

  Як повідомлялось, у травні 2020 року ексміністр фінансів України Ігор Уманський пояснив суть так званої скрутки – схеми незаконного відшкодування ПДВ. Це коли одне підприємство продає іншому документи на свій імпортний ПДВ, сплачений на митниці, а ввезену продукцію реалізує на ринку за готівку.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150