До президентства Зеленський був кінцевим бенефіціаром кіпрських, віргінської та белізької компаній. Із усіх він вийшов і, принаймні формально, сам до них не має жодного стосунку.

Двома його колишніми кіпрськими компаніями – Vilhar Holdings Limited та Green Family LTD – керує одна й та ж людина, формальний реєстратор. Це окрема професія у підприємливих мешканців податкових гаваней, вказують журналісти.

“Тобто його бізнес полягає в тому, щоб ховати від інших країн своїх клієнтів, а тут його просять”, – пояснює блогер Карл Волох.

Отже, керівником Vilhar Holdings Limited та Green Family LTD в реєстрах значиться така собі Марина Разумова-Георгіу. Вона – уродженка Тюмені, а нині – громадянка Кіпру. Як видно зі скріншотів уже видалених соцмереж – палка прихильниця “русского мира”. Була підписана на відверто проросійські пабліки, кілька фінансових і дипломатичних сторінок, а також – різні спільноти “Кварталу 95”.

Крім того, Разумова-Георгіу також фігурує в Панамських паперах – у зв’язку з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків. Після перших скандалів із офшорами Зеленського – жінка зникла із соцмереж, принаймні під своїм справжнім ім’ям. Та “Спостерігач” знайшов її сторінку в Instagram.

У профілі є світлина із корпоративу компанії Fiduciana Trust (Cyprus) Limited. Це компанія, що допомагає іноземцям вести бізнес на Кіпрі. Тобто – отримувати ті податкові привілеї, заради яких вони сюди й приходять. Тобто, люди з Fiduciana Trust – ті, кого ми бачимо в реєстрах, як-от Разумова-Георгіу. Вона – у керівництві одразу 38 компаній. Серед яких і Vilhar Holdings Limited та Green Family LTD.

В Instagram Разумової-Георгіу легко знайти її колег, зокрема – формального керівника Aldorante Limited, таку собі Олену Хасієнко-Кофтеру. Нагадаємо, саме Aldorante Limited володіє квартирою в Києві, де мешкають Зеленські.

На додачу, в читачах законспірованого профілю Разумової можна знайти Олену Шефір – дружину Бориса Шефіра, колишнього бізнес-партнера Зеленського і брата його першого помічника. А ще – офіційні акаунти Олени й Володимира Зеленських. Що ж, дійсно – індивідуальний підхід до клієнтів.