«ПриватБанк» звинуватив Коломойського і Боголюбова у відмиванні 760 млн доларів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «ПриватБанк» 21 липня подав до суду в штаті Делавер, США, змінений позов проти його колишніх співвласників бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У ньому йдеться про відмивання в США 760 мільйонів доларів: 660 мільйонів доларів Коломойський та Боголюбов нібито відмили через групу американських компаній Optima і ще 100 мільйонів – через інші американські компанії. Банк вимагає від своїх колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

  ПриватБанк» звинуватив Коломойського і Боголюбова у відмиванні 760 ...

  Як повідомило 24 липня «Радіо Свобода», первісний позов «ПриватБанк» подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, звинувативши Коломойського та Боголюбова у відмиванні 623 мільйонів доларів. У новому документі йдеться «ПриватБанк» стверджує, що ще 86 мільйонів доларів, крім суми первісного позову, відмили у 2008-2010 роках, вивівши їх на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку «Ренесанс-капітал».

  У позові зазначається, що обидва олігархи скупили активи у США на сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, які видавав «ПриватБанк» різноманітним компаніям, які контролювали самі ж Коломойський та Боголюбов. Далі, стверджують у «ПриватБанку», ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

  «ПриватБанк» націоналізували у 2016 році. Відтоді його колишні власники намагаються через суди скасувати націоналізацію. Йдеться не лише про Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а й інших акціонерів. Зокрема, у грудні 2019 – січні 2020 року вони подали з цього приводу 285 позовів.

  15 червня 2020 року Нацбанк України відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну та «ПриватБанку», скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім’ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов’язаними з «ПриватБанком» особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

  Високий суд Англії та Уельсу призначив слухання по суті позову державного «ПриватБанку» до екс-акціонерів банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на 3 млрд доларів на 1 березня 2022 року.

  https://zaxid.net/news/

  (Visited 50 times, 1 visits today)
 • 180x150