ЗМІ викрили корупційну схему навколо лікарень “Укрзалізниці”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Директор Центру охорони здоров’я “Укрзалізниці” Наталя Белінська активно взялася за продаж профільних клінічних лікарень. За досить короткий термін перебування на посаді їй вдалося проштовхнути план про передачу лікарень у концесію, згідно з яким, під приводом залучення нових фінансових потоків, вишикувалася схема фактичної приватизації медустанов, за якої державні активи будуть розграбовані схемщиками УЗ і Мінінфраструктури.

  Корупційна схема досить проста, її можна розкласти на три складові, йдеться в статті “Схема на залізничній медреформі: які загрози приховує продаж лікарень УЗ приватним інвесторам” на сайті “Коментарі“.

  Перед передачею лікарень в концесію вони пройдуть передінвестиційну оцінку активів, доходів, витрат, рентабельності, платоспроможності, ліквідності, ключових ризиків. І на даному етапі, за інформацією видання, реформаторами будуть занижені активи лікарень Центру охорони здоров’я “Укрзалізниці.

  “Оцінювач штучно занизить балансову вартість лікарень на тлі поточних проблем в медустановах, щоб інвестор отримав клініки за безцінь. До передачі клінік інвестору активи будуть стискати до межі. Белінська прямо писала на своїй сторінці у Фейсбук, що незадоволена великою кількістю ліжок в лікарнях. Несправедливої оцінки активів Белінська досягне за допомогою своїх ручних гендиректорів”, – уточнюється в статті.

  Як кажуть співрозмовники в Мінінфраструктури, голова ЦОЗ Белінська зробить все, що завгодно, щоб лікарні дісталися інвестору практично безкоштовно. Від того, наскільки вона занизить балансову вартість підприємств, залежатиме її власний “тіньовий” виторг.

  Другим етапом корупційної схеми, за даними видання, стане затвердження плану розвитку медустанов на етапі концесії.

  “Під цей план можна прописати різні вимоги щодо інвестицій. Концесія не може закінчитися, поки інвестор не поверне свої вкладення. А повертати їх він буде дуже і дуже довго, адже можна легко завищити суми своїх інвестицій. Завищивши вартість інвестицій, інвестор зможе “відбивати” їх роками, що, по суті, не відрізняється від приватизації”, – пише автор статті.

  Третім етапом корупційної схеми стануть зобов’язання, які держава візьме на себе перед інвестором. Наприклад, вона може пообіцяти йому певну кількість пацієнтів на рік. А якщо реально їх не буде, держава просто покриє збитки.

  “Мало того, що “Укрзалізниця” від концесіонера нічого не отримає, держава йому навіть заплатить. Закон передбачає поставку концесіонеру товарів і послуг, необхідних для виконання концесійного договору. Та реконструкція та капітальний ремонт приміщень – на державі “при його бажанні”. Тобто українці податками скинутися на те, щоб відремонтувати лікарні, прибуток від яких буде отримувати бізнесмен”, – йдеться в статті.

  На виході, як уточнює автор, набиті кишені чиновників і сотні медиків без роботи, яким тривалу концесію завжди можна буде пояснити невигідністю для інвестора короткострокових франшиз.

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150