Львівське АТП знову купить захисні маски в улюбленого постачальника дорожче за інші установи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1 замовило 23 липня тришарові захисні одноразові маски на загальну суму 201 тис. грн у приватного підприємця Руслана Романишина. Комунальники отримають 30 тисяч таких масок, відтак одна коштуватиме 6,7 грн.

  Львівське АТП №1 знову купить дорогі маски в улюбленого постачальника

  Варто зауважити, що вже тривалий час захисні маски пропонують за нижчою ціною. Наприклад, Львівська обласна клінічна лікарня придбала їх по 4,95 грн за штуку, за такою ж ціною отримає їх 3-я міська клінічна лікарня Львова. По 4,90 грн їх придбає Пустомитівська центральна районна лікарня, а Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – по 4,85 грн.

  Це не вперше ЛК АТП №1 замовляє медичні маски дорожче за інші установи. На початку липня комунальники замовили маски також в підприємця Руслана Романишина по 7,7 грн за штуку. На той час інші заклади купували товар від 4 до 5,7 грн за одиницю.

  Ще раніше, в середині червня, львівське комунальне АТП №1 придбало в того ж Руслана Романишина маски по 9,8 грн, що також було дорожче за ринкову ціну. Тоді бюджетні установи купували товар по 4,95-6,5 грн за штуку.

  Фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЛК АТП-1 Ірина Рєвунова пояснює, що відповідальні за закупівлю моніторять ціни на маски в різних постачальників. На початку карантину підприємство експериментально купувало невелику кількість масок в інших постачальників – товар виявився неякісним, швидко рвався.

  Водночас маски, які АТП-1 купує зараз, мають висновок державно-санітарної експертизи, зазначає Ірина Рєвунова. Вони мають три шари, металеву скобу на носі для фіксації. Такі маски зручно фіксуються на обличчі, не сповзають, а також витримують всю зміну водія, не рвуться, не відпадають гумки, якими маски фіксуються за вухами.

  «Для водіїв, які постійно контактують з великою кількістю людей та готівкою, критично важливо мати якісні маски. Крім того, у разі, якщо маска порветься і водій буде без неї, правоохоронці оштрафують його на 17 тис. грн. З цими масками, які купуємо зараз, жодного такого випадку не було. За весь час жоден водій не заразився на роботі», − розповідає Ірина Рєвунова.

  Львівський підприємець Руслан Романишин – постійний постачальник масок для львівського АТП №1. Протягом 2019-2020 років він отримав державних замовлень на 2,37 млн грн, зокрема 536 тис. грн − від львівського комунального АТП №1 на постачання захисних масок, рукавиць та побутових товарів.

  Редакція «Наші гроші. Львів» намагалася отримати від підприємця коментар, однак на момент публікації він був поза зоною досяжності.

  Нагадаємо, протягом січня-квітня в Україні ціни на медичні маски у п’яти областях Західної України зросли від 50 копійок до 20 грн за штуку. За такою ціною їх вже в кінці березня купували бюджетні установи у Чернівецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях.

  До середини квітня ціна на маски коливалася від 13 до 18 грн, а потім почала поступово спадати. На сьогодні бюджетні установи купують медичні маски по 5 гривень за одиницю.  Проте в державі досі не працює механізм регулювання цін в надзвичайній ситуації, тому жодної гарантії, що ціни знову не зроставатимуть немає. Детальніше про це – в тексті нашої редакції «Всі з’їхали з глузду».

  (Visited 52 times, 1 visits today)
 • 180x150