Родичка «укропівця» продала заводу Малишева корейських верстатів на 29 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ДП «Завод імені В.О.Малишева» ДК «Укроборонпром» 29 липня за результатами тендеру замовило АТ «Дніпропетровський інженерно-техничний центр «Контакт» верстатів на 943 тис євро, або 28,92 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  Українцям підсовують фальшиві гроші

  Цьогоріч на харківський завод поставлять три верстати виробництва компанії «Hwacheon Machinery Tool Co., Ltd.» (Південна Корея) із системою ЧПК Fanuc 0i (Японія). Також постачальник проведе навчання працівників цеху, впровадить повний цикл обробки необхідних деталей, розробить режими і оптимальний технологічний процес тощо.

  Вертикально-фрезерний п’ятиосьовий оброблювальний центр D2-5AX для виготовлення дрібних деталей коштує 13,80 млн грн. Комплект також включає огорожу зони обробки з пристроєм витяжки масляного туману, систему подачі змащувально-охолоджувальної рідини через шпиндель, систему очистки змащувально-охолоджувальної рідини від мастила, систему обдуву шпинделя повітрям, систему масляного охолодження шпинделя з термоконтролем, автоматичну систему змащення, кондиціонер електрошафи, конвеєр, візок, трансформатор, осушувач повітря, резервуар для відділення масла, автоблокування дверей, патрони, технологічну оснастку для затискання деталей з системою нульового базування, універсальний вимірювальний інструмент, промислові меблі, інструмент, а також витратні матеріали та рідини для роботи протягом перших трьох років центру.

  За даними сайту «ImportGenius», у жовтні 2019 року «ДІТЦ «Контакт» завіз в Україну від корейського виробника центр D2-5AX із ЧПК Fanuc 0i вартістю $189 тис, що дорівнювало 4,68 млн грн. Це втричі дешевше, однак що входило в його комплектацію, не вказано.

  Токарно-фрезерний оброблювальний центр Hi-Tech 230BL YSMC для обробки дрібних деталей замовили за 8,10 млн грн., а токарно-фрезерний оброблювальний центр CUTEX-180AL YSMC для обробки великих деталей – за 7,02 млн грн. Окрім інструментів та витратних матеріалів і рідин на три роки, вони будуть додатково укомплектовані низкою блоків, різцетримачів для інструмента, кулачками патронів, перехідних втулок і цанг.

  Обладнання має бути виготовлено не раніше 2020 року. Договір передбачає аванс 80%. Гарантійний строк складає три роки після монтажу і пусконалагодження обладнання.

  Переможна пропозиція виявилась на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

  Анонімні фірми писали замовнику, що технічні вимоги завищені, але він не відповів.

  Єдиним конкурентом було ТОВ «Імперія металів» із верстатами виробництва компанії «Quaser Machine Tools, Inc.» (Тайвань) із ЧПК Heidenhain та Siemens (Німеччина).

  Дніпровський «ДІТЦ «Контакт» належить Ларисі Погребовій та директорці Вікторії Черниш, яка в 2015 році балотувалась у Дніпровську міськраду від партії «УКРОП».

  Лариса Погребова володіє ТОВ «Евріка Плюс» із Дмитром Погребовим, який до 2017 року був депутатом Дніпровської міськради від «УКРОПу», а до 2016 року – першим заступником мера Дніпра Бориса Філатова. Також вона має чверть акцій ПрАТ «Ганза-Україна», а решту ділять Олексій Аношин та Клаус і Хайнц Мефферти з Німеччини.

  Усього з 2008 року «ДІТЦ «Контакт» отримав підрядів принаймні на 147,27 млн грн.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150