Суд з’ясовує, чи агітував Олег Скрипка за “опоблоківця” Коробова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Український співак Олег Скрипка майже рік доводить у суді, що влітку 2019 року не агітував в Енергодарі Запорізької області за кандидата в народні депутати Юрія Коробова, а співав на концерті з нагоди Дня міста та Дня рибалки. Фронтмен гурту “ВВ” суд у першій інстанції програв і подав апеляцію.

  Суд з'ясовує, чи агітував Олег Скрипка за “опоблоківця” Коробова ...

  Співак на початку вересня 2019-го подав позов до Дарницького районного суду міста Києва проти громадської організації “Інфорезіст” (сайт inforesist.org) про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації. Скрипка вимагав, аби ГО “Інфорезіст” перепросила та визнала неправдивою інформацію, опубліковану в новині за 17 липня 2019 року про те, що співак агітував за кандидата в народні депутати від партії “Опозиційний блок” Юрія Коробова.

  У позовній заяві Скрипка зазначив, що 14 липня 2019 року під час концерту в Енергодарі не агітував за жодного з кандидатів, а виступав з нагоди Дня міста та Дня рибалки.

  Суд звернувся по роз’яснення до виконавчого комітету Енергодарської міської ради Запорізької області та з’ясував, що святкування Дня міста Енергодара тривали від 6 до 9 червня 2019 року, а участь гурту “ВВ” та Олега Скрипки в цих святкових заходах до Дня міста не передбачалась і з міського бюджету не фінансувалась.

  “Разом з тим, 05.07.2019 року до виконавчого комітету надійшло повідомлення від уповноваженої особи політичної партії “Опозиційний блок” Симонова О.В. про проведення 14.07.2019 року святкового концерту. Стосовно виступу гурту “ВВ” та Олега Скрипки, участі інших осіб в зазначеному заході інформація у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради відсутня”, – йдеться у відповіді виконкому міста.

  Суд також переглянув запис концерту в Енергодарі.

  У рішенні зазначено, що після гурту “ВВ” та Олега Скрипки на сцену вийшов ведучий, який привітав виконавців словами: “Воплі Відоплясова”! Живі легенди! Тут, в Енергодарі! Ваші оплески”. А потім на екрані з’явилася символіка кандидата в народні депутати Юрія Коробова. Водночас ведучий сказав таке (мовою оригіналу):

  “Дорогие друзья! Но это еще не все сюрпризы, еще не все сюрпризы. Я хотел бы под ваши бурные аплодисменты сейчас пригласить на эту сцену мэра города Днепрорудное Юрия Коробова. Встречайте!” 

  Після цього на сцені з’явився сам кандидат і виголосив промову.

  Цей запис є у відкритому доступі, і з 1:08:00 можна побачити згаданий вище фрагмент з появою кандидата.

  Інформацію про виступ Олега Скрипки на підтримку кандидата Юрія Коробова поширила низка ЗМІ.

  У матеріалах справи, які Руху ЧЕСНО надало видання “Інфорезіст”, є документ зі зверненням до Олега Скрипки жителя міста Суми, котрий обурюється, що співак агітує за політиків. У тексті невдоволений прихильник гурту “ВВ” згадує сайт “Інфорезіст”, де він прочитав про концерт в Енергодарі. Можна припустити, що саме цей лист став передумовою для позову.

  Видання “Інфорезіст” у процесі розгляду справи змінило текст публікації про Скрипку. Початковий заголовок “Фронтмен ВВ Олег Скрипка агитировал в Энергодаре за оппоблоковца” згодом змінився на “Фронтмен “ВВ” Скрипка выступил на благотворительном концерте в Энергодаре”, а також у новині з’явилося уточнення: “Обновление. Как позже сообщили у исполнителя, концерт был благотворительным и не был связан с кандидатом в народные депутаты”.

  “Про претензії Олега Скрипки ми дізналися із судового позову. Його представники не зв’язувалися з редакцією й не просили видаляти/виправляти/уточнювати інформацію, як це робиться зазвичай. Виправивши заголовок і додавши позицію виконавця, ми хотіли показати готовність до досудового врегулювання спору. Суть повідомлення не змінювалася. Однак це виконавця не цікавить. Як і не цікавить виправлення інформації, яка так їх обурила, в інших ЗМІ. Наприклад, уже понад рік опубліковані у великих медіа матеріали з подібними заголовками: “Олег Скрипка агітував в Енергодарі за кандидата від “Опоблоку”, – повідомили у виданні “Інфорезіст”.

  Представник сайту “Інфорезіст” під час розгляду справи просив відмовити в задоволенні позову, зазначивши, що висловлена у статті інформація є оціночними судженнями.

  Проаналізувавши аргументи обох сторін, суд вирішив, що спірні висловлювання відповідача є його особистою думкою та сформованим переконанням, не містять будь-яких фактичних неправдивих даних, не мають жодного негативного навантаження й, відповідно, ураховуючи контекст і характер застосованих мовних засобів та стилістичних прийомів, не зазіхають на честь, гідність і ділову репутацію позивача.

  Відтак суд відмовив Олегу Скрипці в задоволенні позову проти “Інфорезісту”. Співак подав апеляцію, розгляд справи триває.

  Громадський рух ЧЕСНО звернувся за коментарем до Олега Скрипки, однак представник артиста Стас Маліков повідомив, що Скрипка перебуває у відпустці. Ми опублікуємо позицію співака, як тільки він надасть свою позицію з приводу позову.

  Громадський рух ЧЕСНО раніше повідомляв, що Юрій Коробов, висуванець “Опозиційного блоку” в окрузі №79 у Запорізькій області, неодноразово залучав артистів до агітації. Так, Віталій Козловський виступав на його користь 30 червня в місті Кам’янка-Дніпровська, а 1 липня – у місті Оріхів.

  8 липня в місті Дніпрорудне на підтримку Коробова співали Віталій Козловський та Віктор Павлік. Ми також згадували про виступ Олега Скрипки в Енергодарі.

  Усю цю інформацію Коробов сам публікував на своїй сторінці у Facebook, проте у фінзвіті зазначив лише 100 тисяч гривень, які витратив на організацію концертів. Згідно з даними системи Prozorro, тільки один концерт Віктора Павліка коштує понад 150 тисяч гривень. Наприклад, минулого року Павлік виступав в Ізюмі Харківської області на замовлення міської ради. Місто заплатило за його концерт 165 тисяч гривень. Отож, імовірно, Коробов приховав частину видатків на концерти.

  Зрештою, Юрій Коробов не став нардепом, посівши в окрузі третє місце.

  (Visited 258 times, 1 visits today)
 • 180x150