Скільки українців дають хабарі лікарям, – опитування

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Більшість українців вважають, що лікарям доплачувати не потрібно, але продовжують це робити. 

  Скільки українців дають хабарі лікарям,…

  Про це свідчать дані опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, передає СТИК.

  Більше третини українців (35%) заявили, що за останні 12 місяців їм доводилося доплачувати за прийом у лікаря чи медичну процедуру. Водночас 39% респондентів не зверталися за такими послугами, 23% – не доплачували, а 3% – не відповіли на запитання.

  За даними опитування, 70% громадян переконані, що лікарям не потрібно доплачувати, щоб гарантувати у майбутньому якісну допомогу. Втім, 19% вважають, що доплачувати варто, а ще 11% не змогли відповісти.

  При цьому на Заході та на Півдні країни 77% респондентів не бачать потреби в додатковій оплаті. Найбільше тих, хто поділяє думку, що лікарям варто додатково доплачувати, – на сході країни (27%).

  Опитування проведене Центром Разумкова та Фондом “Демократичні ініціативи” з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2022 респонденти по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150