На Верховинщині для укріплення берегів річки залучили сумнівного підприємця

 • 180x150
 • Опубліковано:

  квітні Голошинська сільська рада, що на Франківщині, уклала чотири договори на виконання робіт з будівництва берегоукріплювальних споруд.

  Берегоукрепление габионами | Арболит

  На роботи виділили майже 6 мільйонів гривень, пише моніторинговий портал DoZorro.

  Ідеться про наступні закупівлі:

  • будівництво берегоукріплювальних споруд на річці Білий Черемош (біля господарства Шикман М.) — 1 482 415 гривень;
  • будівництво берегоукріплювальних споруд на річці Білий Черемош ур.Тарночки (біля господарства Дмитроняк Н.Д) — 1 496 451 гривень;
  • будівництво берегоукріплювальних споруд на річці Білий Черемош ур. Репеда (біля господарства Тамбора В.) — 1 486 720 гривень;
  • будівництво берегоукріплювальних споруд на річці Білий Черемош (біля господарства Сливчука Ю.) — 1 495 354 гривень.

  Замовник здійснив закупівлі за тиждень до введення в дію нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”. Оскільки вартість робіт по кожному договору становила менше ніж 1,5 мільйона гривень, сільська рада уклала угоди без використання системи Prozorro та оприлюднила на порталі звіти про них, – йдеться у повідомленні.

  ДО ТЕМИ: На Прикарпатті укріплять дев’ять найпроблемніших дамб. ВІДЕО

  Виконавцем робіт стала фізична особа-підприємець Федорчук Василина Танасіївна — 71-річна пенсіонерка із села Голошино Верховинського району.

  За даними Prozorro, на її рахунку 76 успішних закупівель. Це переважно послуги, пов’язані з лісництвом, лісозаготівлею та капітальним ремонтом місцевих доріг.

  Відомо, що у грудні минулого року жінка подавалася на відкриті торги з капітального ремонту дороги Розтоки — Барвінків, Косівського району. Тоді у тендерній документації вона вказала, що володіє спеціалізованою важкою технікою, проте кілька машин орендує у ТОВ “Християна”.

  Підприємство зареєстроване у селі Голошино Верховинського району, а його засновником зазначена Федорчук Надія Петрівна. Окрім спільного прізвища та місця реєстрації, про пов’язаність цих учасників свідчать довідки з різних тендерів, у яких вказані однакові номер телефону та електронна пошта.

  Також встановили, що з 2017 по 2019 рік “Християна” отримало 8 підрядів на виконання робіт з будівництва берегоукріплювальних споруд від Голошинської сільської ради.

  У 2018 році за результатами перевірок Державної архітектурно-будівельної інспекції на підприємство склали акти за порушення у будівництві берегоукріплювальних споруд – роботи виконувалися у невідповідності до затвердженої проєктної документації.

  Підрядника зобов’язали усунути порушення вимог та сплатити штрафи по 82 845 гривень за кожен об’єкт.

  Підприємство вирішило оскаржити результати перевірок. Проте суд у задоволені позовів відмовив.

  У квітні 2019 року, інспекція провела перевірку вже самого підприємства і знову виявила низку порушень. Згодом ДАБІ скасувала ліцензію ТОВ “Християна” на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів.

  Як підтвердили у Голошинській сільській раді, саме з цієї причини вони залучили іншого підрядника. Вибір пав на ФОПа, оскільки це місцевий підприємець.

  Також наголосили, що роботи по перших двох договорах уже почалися. За даними пошуково-аналітичної системи 007, у кінці липня замовник сплатив підприємиці 400 і 416 тис. гривень відповідно.

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150