Департамент охорони здоров’я Закарпаття купив медикам будівельні костюми замість захисних

  • 180x150
  • Опубліковано:

    У департаменті охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації в понеділок, 17 серпня, почалися обшуки через зaкупівлю неякісних зaхисних костюмів тa мaсок для лікарів. Попередньо відомо, що зaкуплені мaски тa костюми – будівельні і не признaчені для використaння у медицині.

    Департамент охорони здоров'я Закарпаття купив медикам будівельні костюми  замість захисних - ZAXID.NET

    Як повідомив «Перший кабельний», обшуки проводять слідчі Департамент стратегічних розслідувaнь, слідчі обласної поліції та працівники СБУ. Вони вилучають документaцію й перевіряють робочі кабінети.

    Обшуки проходять у кримінальній справі про розтрату 25 млн грн, виділених з фонду боротьби з Covid-19. Попередньо відомо, що зaкуплені мaски тa костюми будівельні і не призначені для використання у медицині.

    За інформацією місцевого журналіста Віталія Глаголи, загалом було закуплено 57 тис. непридатних для медицини халатів. Крім того, їх купили за завищеною ціною: в час, коли на ринку такі халати коштували по 300 грн за штуку, чиновники купили їх без тендеру за 480 грн за один халат.

    Пізніше Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що до схеми причетні як колишні, так і теперішні посадовці Закарпатської ОДА.

    «Навесні цього року вони провели тендер на придбання костюмів біологічного захисту і респіраторів для лікарень регіону, задіяних у боротьбі із поширенням коронавірусної інфекції. Перемогу у торгах на 30 мільйонів гривень здобула наближена до чиновників місцева комерційна структура. Частину із цих коштів учасники оборудки привласнили через завищення реальної ринкової вартості поставленої продукції. Ініційована СБУ перевірка також показала, що закуплені товари мають менший ступінь захисту, а їхнього виробника не встановлено», – наголошується в повідомленні.

    За інформацією поліції, ключові фігуранти справи заздалегідь домовилися про оборудку з товаром і спланували все до дрібниць. Замість медичних виробів високого ступеня захисту закарпатські медики отримували «неякісні низькопробні замінники». Для конспірації на засобах захисту було нанесено етикетки з назвами постачальника, чим приховано справжній напис «non-medical mask» (маски не для медичного призначення).

    Під час обшуків правоохоронці вручили повідомлення про підозру екс-очільниці департаменту охорони здоров’я Єлизаветі Біров та її заступнику Івану Гуштану. Їм інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

    Крім того, правоохоронці також вручили підозру директору фірми-постачальника ТОВ «Гуд-медікал» Олегу Гудашу. Проте наразі невідомо, за якою саме статтею.

    Оновлено, додано інформацію. 21 серпня суд обрав екс-очільниці департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизаветі Біров і керівнику фірми «Гуд медікал» Олегові Гудашу запобіжний захід – 60 днів під вартою з правом вийти під заставу в 1,890 млн грн.

    Крім того, за інформацією Віталія Глаголи, ще одному фігуранту справи – заступнику керівника департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Іванові Гуштану суд не зміг обрати запобіжний захід, оскільки він ліг у кардіологічне відділення міської лікарні Ужгорода на стаціонарне лікування.

     

    (Visited 62 times, 1 visits today)
  • 180x150