«Онур» забирає у Луганської САД два найбільші тендери за її історію

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомила про намір укласти угоду з турецькою компанією «Онур конструкціон інтернешнл» на поточний середній ремонт двох ділянок  автомобільної дороги державного значення Н-26 Чугуїв – Мілове на загальну суму 1,88 мільярда гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

  Фірму «Онур» підозрюють у відмиванні понад 100 мільйонів гривень

  Обидва тендери на ремонт ділянок (265+000 – 300+885) та (230+000 – км 265+000) дороги Н-26 на 959,99 та 919,56 мільйонів гривень є найбільшими в історії Служби автодоріг у Луганській області. В обох аукціонах перемогу отримала компанія «Онур конструкціон інтернешнл». Єдиними конкурентами на торгах були компанії «Автомагістраль-Південь» та «Ростдорстрой». Всі троє входять до Національної асоціації дорожників України, задля яких області Служби автодоріг за вказівкою з Укравтодору вписують у тендерну документацію «досвідну заточку». Вона вимагає від учасників мати відповідний досвід попередніх років, який рівний обсягам робіт на оголошених тендерах. Відповідну вимогу на великих підрядах Укравтодору мають змогу виконати лише декілька компаній, всі інші мають єдиний шлях – боротись за свої права в Антимонопольному комітеті, який  постійно змінює свою практику щодо цієї дискримінаційної норми. Тому скаржники не можуть спрогнозувати результат оскарження, а відтак не хочуть витрачати зайві гроші на скарги.

  Тож прийняти участі у тендері інші компанії не змогли, а учасники однієї і тієї ж асоціації майже не торгувались. В результаті конкуренції майже не було, що призвело до того, що  економія в обох випадках склала менше 5%.

  Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» (Туреччина)

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150