Агітаційний фальстарт: хто вже рекламується у Дніпрі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Офіційно передвиборча кампанія стартує 5 вересня, окрім того, у Дніпрі політика почала “працювати” з потенційними виборцями задовго до офіційного старту – ще в  карантинному періоді  . 

  Агітаційний фальстарт: хто вже рекламується у Дніпрі | Громадський рух ЧЕСНО

  Дух виборчих перегонів у Дніпрі почав дедалі більше проявляти напередодні травня – на початку червня, з появою зовнішньої політичної реклами

  У законодавчому чіткому окремому етапі виборчого процесу: реєстрація, відкриття рахунку виборчого фонду і лише після початку агітаційної кампанії. Хоча формально дочасна агітація заборонена, у законі достеменно не визначена, що саме до неї належить. Найслабше місце – відсутність навіть символічних санкцій. Тож у політиків є вибір: чітко приєднатись до законодавства та розпочати реєстрацію вже після реєстрації в ЦВК або членства в “дірках” у законах.

  Щонайменше 5 потенційних кандидатів на посаду заходи Дніпра та 6 політичних партій вже за суті, хоч і не юридично, агітують дніпрян з білбордів. Партії не лише розміщували політичну рекламу на вулицях, а й активізують свої піар-кампанії в іншому вигляді.

  Червневий фальстарт 

  Ще в першій половині червня у Дніпрі з’явилися білборди “Моя професійна позиція” з фотографіями та призвищами чиновників міської ради. Громадян закликали переглянути телепрограму “Люди Пропозиції” на комунальному телеканалі “ДніпроТВ”.

  Фото з Facebook-  сторінок В’ячеслава Поєздніка

  На білбордах з реклами телепередачі використовувались такі самі графічні елементи, що й у рекламі  партії “Пропозиція”. Інформація, що принаймні білборді з чиновником Антоном Андрієнком були розміщені за бюджетні кошти .

  І навіть схожий шрифт. Причому партію офіційно  презентували 19 червня , вже після появи білбордів серії “Моя професійна позиція”. Міська голова Дніпра  Борис Філатов  став  членом головної ради партії “Пропозиція” .

  У червні також були зафіксовані білборди партії  “Громадська сила”  та  “Опозиційна платформа – За життя”  ( “Давай знайомитися” ).

  Відтоді політики та політичних партій лише нарощували обсяги своєї реклами.

  Кампанія на повну

  13 серпня Рух ЧЕСНО промоніторив центральну частину Дніпра на встановленні зовнішньої реклами.

  Досліджена відстань – приблизно 16 км (пізнано червоним)

  Як виявилося, не менше ніж шисть партії рекламується на повну.

  Найбільшою площею зовнішньої реклами (білбордів, сітілайтів та інших рекламних конструкцій) є партія  “Пропозиція”  – щонайменше 60. Зокрема, із зазначенням прізвища заходів Дніпра  Бориса Філатова .

  Містями складають враження, що рекламує аж надто багато: на фотографії три сітілайти поспіль з рекламою “Пропозиції”

  Борис Філатов  заявив  про свій розмір балотуватися на посаді міського голови вдруге.

  А щосьдавно пресслужба Дніпровської міськради повідомила про  тестування нової форми соцправівників . На зображенні таких самих графічних елементів, як і в рекламі партії “Пропозиція”.

  Корпоративний одяг отримує 550 соціальних службовців Дніпра, які обслуговують пенсіонерів. Відступ у виборців може створити асоціацію, яка надає допомогу не з бюджету, а саме за кошти платників податків та від політичної сили.

  Ми можемо , що навесні пресслужба Дніпровської міської ради раді висвітлила приватну ініціативу Бориса Філатова, який разом з головою Громадської ради при Дніпровській міськраді  Геннадієм Корбаном  передається обласному лабораторному центру нової лабораторії для ПЛР-тестування на COVID-19, що є з боку політики.

  Близько 30 білбордів зафіксовано з рекламою партії “Громадська сила” та  Загіда Краснова , котрій, іменно, важко відмінятися в мерах Дніпра. Принаймні у 2010 та 2015 роках він вже претендував на цю роботу.

  Цього розуму, в період коронавірусної пандемії, “Громадська сила” розміщувала білборди з формами не лише членів нашої команди, а ще й лікарів. Вони вступають до лаву партії.

  Наприклад, про вступ до “Громадської сили”  заявили  фельдшер швидкої допомоги  Руслан Лісніченковивчаючи ендокринологічне відділення Нікопольської лікарні №4  Ольга Червякова  та  лікарка  Олена Ковальова .

  Ще з весни команди  Загіда Краснова  “працювала”  з медзакладами та лікарями: робила  ремонти , передавала  обладнання , що також є грецьким.

  А проте, у Дніпровській міській організації партії “Громадська сила” повідомили, що офіційних партійних білбордів у місті немає.

  “У нас нету досрочної агітації. У нас нету партійних бордів ” , – заявив голова міського осередку партії“ Громадська сила ”  Олександр Афанасьєв .

  Про зауваження, що у місті розміщено білборди “Громадської сили” та ще й зі слоганом “партія Дніпра”, він відповів:

  “Нет, нет, нет – это ВГОшка [Всеукраїнська громадська організація“ Громадська сила ”розмістила, – прим. ЧЕСНО]. Там [на фото на частині білбордів, – прим. ЧЕСНО] всі члени ВГО ” .

  Афанасьєв  повідомив, що важко є членом Всеукраїнської громадської організації “Громадська сила”.

  Це типова ситуація, коли створюють одну роль до політичної партії ГО, а саме вона здійснює діяльність, яка не є такою прозорою, як надходження до рахунків політичних партій та витрат з них.

  На третьому місці для кількох зовнішніх реклам (щонайменше 17 площин) – партія “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ), голова її обласного центру  Геннадій Гуфман  та очільник міської парторганізації  Сергій Нікітін . Перший – з тезою про стабільність.

  Цікаво, що в пік карантину, навесні 2020-го,  Геннадій Гуфман  заявив , що разом з партнерами у будівельному бізнесі вирішили виділити 10 мільйонів гривень на підтримку допомоги людям, які особливо потребують у нінішній ситуації.

  Це не передвиборний ход і не хайп на горі , –  зазначив  Гуфман . –  Я готовий відказатися від участі у виборах і не виставляти свою кандидатуру на місцевих виборах на пост мері, щоб це (виделені гроші на програму захисту від коронавірусу, – прим. Ред.) Не було відтворено як передвиборний ход. Я дійсно переживаю, щоб це не було відтворено кем-то як хайп на горі ”.

  На білбордах із  Сергієм Нікітимним  міститися теза про “Дніпровський референдум”, через яку він вже покуповував у поле зору журналістів

  І  Геннадій Гуфман , і  Сергій Нікітін  є потенційними кандидатами в мери Дніпра.

  “Существует избирательный период, когда регламентирована агитационная деятельность. І існує інше життя, яке теж регламентується, – політична та партійна діяльність. Коли немає виборів, партійна діяльність не прекрасна: партії працюють, можуть реалізовувати свої проекти, можуть вести рекламу, можуть видавати що-то ” , – пояснила прессекретарка Дніпропетровської обласної організації ОПЗЖ  Анна Кондракова .

  Про прохання про повідомити кількість білбордів партій у місті, їхнє попереднє розміщення та походження витрачаються на кожну людину, яка повідомляє про це у звітах.

  Згідно із законодавством, звітувати про видатки та джерела фінансування партій потрібно після виборів – у листопаді, коли ця інформація втратить актуальність для віборців.

  У четвертому місці для  кількох зовнішніх реклам –  Національний корпус – у ньому буде засновано площі. Білборді цієї партії є максимально простими: “Запам’ятай! Національний корпус Дніпро ”.

  З рекламою партії  “Європейська солідарність”  (ЄС)  зафіксовано щонайменше шість площин. Її кампанія фактично побудована на протиставленнях рекламної кампанії ОПЗЖ про “дніпровський референдум”.

  П’ять білбордів зафіксовано з реклами “Блоку Вілкула“ Українська перспектива ”:“ Хороше збереження. Нове збудуємо ”. Нещодавно  Олександр Вілкул провів  пресконференцію  в Дніпрі, за якою заявив, що партія йде на вибори, але так і не повідомив деталей особистого балотування.

  У Кривому Розі Вілкул-старший, вочевидь,  знову переобиратиметься в мери .

  Ми можемо, що на місцевих виборах 2015 року  Олександр Вілкул прибув  до іншого туру мерських перегонів у Дніпрі.

  Також у центральній частині Дніпра розміщений білборді  “команди Більцяна” .

  Білбордів партії  “Слуга народу”  у дослідженій частині Дніпра не виявлено. Проте кілька білбордів з напоєм “Дніпро – це ти” було помічено на в’їзді до міста, на Криворізькому шосе.

  “Новости Днепра”  18 серпня написали, що на Криворізькому шосе в Дніпрі з’явилися передвиборчі білборди головного лікаря обласної лікарні ім. Мечникова  Сергія Риженка  в кольоровій гамі партії “Слуга народу”:  “Мало обещать, важно знать и уметь” .

  У тому самому районі, до речі, встановлено кілька білбордів  “Команди Дніпра” .

  30 липня партія “Громадянська позиція” змінила назву на “Команду Дніпра”. За зменшенням від “Команди Більцяна”, вона вже  заявила про участь у місцевих виборах .

  (Visited 154 times, 1 visits today)
 • 180x150