Тисяча гривень з фури: як фітосанітари на Львівщині вимагають хабарі (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Працівникам сфери фітосанітарії на Львівщині змінили підозру — з хабарництва на хабарництво у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28 — ч. 3 ст. 368 КК України).

  Про це повідомила прокурорка Ірина Діденко.

  Нагадаємо, йдеться про протиправну схему зі систематичного вимагання хабарів трьома службовцями Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області на чолі із керівницею фітосанітарної лабораторії.

  За версією слідства, вказані особи отримували неправомірну вигоду за видачу фітосанітарних сертифікатів при імпорті товарів, зокрема, у зоні митного поста “Городок” Галицької митниці ДМС України.

  При цьому, за свої “послуги із пришвидшення процедури”, фігуранти визначили для представників суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності “тариф” — тисяча гривень з кожної фури, що транспортує товари, які, переважно, швидко псуються.

  “Гроші, за версією слідства, двоє службовців Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області, а також керівниця фітосанітарної лабораторії отримували за погодження фітосанітарних сертифікатів при імпорті товарів рослинного походження”, — зазначила Діденко.

  За словами прокурорки, після опрацювання всіх матеріалів провадження прокурори встановили наявність в їх діях:

  • системності
  • попередньої зорганізованості у стійке об’єднання
  • єдиного, відомого для усіх учасників групи плану та розподілу функцій.

  На відео 1: процес отримання хабарів

   

   

   

   

  На відео 2: розмова фігурантів про системність діяльності

  (Visited 157 times, 1 visits today)
 • 180x150