«Слуга народу» забирає 2 мільярди з житлових субсидій українців на видатки Укравтодору з «відкатом» Авакову

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада 3 вересня проголосувала за основу законопроект про виділення з державного бюджету Укравтодору додаткових 2,16 млрд грн, а також 1,17 млрд грн низці силових та державних органів, повідомляється на сайті парламенту.

  Флаг партии Слуга Народа купить и заказать flagi.in.ua

  2,16 млрд грн, що хочуть виділити на дороги, цим законопроектом забирають з виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, передає СТИК.

  За законопроект №3991 Олександра Трухіна («Слуга народу») проголосували 240 нардепів, у тому числі 218 членів правлячої монофракції.

  Половина з 2,16 млрд грн для Укравтодору піде на покращення доріг Львівської області (589 млн грн, конкретні об’єкти невідомі), шляхопровід на Об’їзній у Тернополі (190 млн грн), вулиці Хотинської у Чернівцях (200 млн грн), міст у Східниці Львівської області (31 млн грн, за даними Мінрегіону він має покращити туристичну привабливість курортного селища, де виробляють газовану воду «Нафтуся»). Ще 358 млн грн підуть на будівництво шляхопроводу у Херсоні (підрядник «Укратоменергобуд»), 500 млн грн підуть на дорогу Т-04-01 Запорізькій області (тут тендер за 450 млн грн виграв «Альтком»), дві місцеві дороги у Миколаївській області (300 млн грн), вул.Харківску у Сумах (40 млн грн), міст через Сулу у Ромнах Сумської обл (10 млн грн).

  Чому кошти виділено саме на ці об’єкти – не повідомляється.

  У назві законопроекту вказано, що він розроблений задля виділення коштів на автомобільні дороги загального користування та відновлення аварійних мостових споруд. Однак в «автодорожньому» перерозподіленні коштів також взяли участь силові органи.

  Національній поліції виділили 450 млн грн, Державній прикордонній службі 300 млн грн, Мінюсту 117 млн грн на «виконання покарань установами і органами Державної кримінально-виконавчої служби України», Державному бюро розслідувань 69 млн грн.

  Всім облдержадміністраціям також розподілили суми від 5 до 15 млн грн.

  Автор Олександр Трухін – це зять Олександра Мартиненка, одного з найближчих бізнес-партнерів Ігоря Коломойського. Трухін є заступником голови Бюджетного комітету Юрія Арістова і за даними «Наших грошей» зараз є одним з найвпливовіших народних депутатів у сфері дорожнього будівництва. Юрій Арістов є бізнес-партнером Володимира Зеленського і саме він у травні був розробником законопроекту про виділення Укравтодору 35 млрд грн з Covid-фонду на будівництво доріг замість покращення стану у медичній галузі у розпал епідемії.

  (Visited 52 times, 1 visits today)
 • 180x150